Aktualności

Jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymała go policjantka w czasie wolnym

Wczoraj policjantka z komendy miejskiej w czasie wolnym od służby zwróciła uwagę na podejrzanie jadącego Forda. Kierowca poruszał się całą szerokością jezdni. Jechał „zygzakiem”, stwarzając duże zagrożenie. Badanie wskazało, blisko promil alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy. Teraz 58-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zatrzymanie miało miejsce wczoraj po południu w gminie Wysokie. Będąca poza służbą funkcjonariuszka z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu, zauważyła podejrzanie jadącego Forda. Kierowca poruszał się całą szerokością jezdni. Jechał „zygzakiem”, stwarzając duże zagrożenie. Co chwilę zjeżdżał do pobocza lub do osi jezdni. Pojazd na szczęście po niedługim czasie zjechał na stację paliw.

Doświadczona policjantka od razu zwróciła uwagę na zachowanie mężczyzny. Dlatego od razu zabrała mu kluczyki i wezwała patrol. Badanie alkomatem wykazało blisko promil. Teraz 58-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony