Aktualności

40-latek znieważał w Internecie na tle narodowościowym. Był poszukiwany listem gończym

Data publikacji 05.03.2024

Poszukiwacze z KMP w Lublinie zatrzymali poszukiwanego listem gończym 40-latka. Mężczyzna na jednej z popularnych aplikacji społecznościowych podczas tzw. „livea” dopuścił się publicznego znieważenia osób na tle narodowościowym. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W kwietniu ubiegłego roku do lubelskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że w Internecie natrafił na transmisję, podczas której prowadzący znieważał publicznie osoby innej narodowości. Do tego czynu doszło na jednej z popularnych aplikacji społecznościowych podczas tzw. „livea”.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Operacyjni ustalili, że sprawcą czynu był 40-latek pochodzący z Lublina, który zaczął się ukrywać. Za mężczyzną został wydany list gończy.  Dzięki czynnościom operacyjnym poszukiwacze z KMP w Lublinie ustalili miejsce ukrywania się mężczyzny. Pod koniec lutego b.r. został zatrzymany w jednym z mieszkań w centrum Gdańska.

40-latek trafił do tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że w Internecie każdy ruch pozostawia ślad, a wirtualna anonimowość i pozorna swoboda nie gwarantują bezkarności.

podkomisarz Kamil Karbowniczek

  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
Powrót na górę strony