Aktualności

Był poszukiwany 6 listami gończymi. Wpadł w Lublinie

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 29-latka, który był poszukiwany za oszustwa i kradzieże. Za mężczyzną wydano 6 listów gończych, 2 nakazy doprowadzenia i 2 zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu. Przez pewien czas ukrywał się w Holandii. Wpadł w Lublinie. Ma od odbycia karę blisko 5 lat więzienia.

Wczoraj kryminalni z KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z 2. komisariatu na jednym z osiedli w Lublinie zatrzymali 29-latka. Mężczyzna był poszukiwany 6 listami gończymi, 2 nakazami doprowadzenia oraz 2 zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu w związku z licznymi kradzieżami oraz oszustwami. Działa między innymi w ten sposób, że wystawiał oferty sprzedaży na portalach aukcyjnych nie wywiązując się z umowy. Taką metodą oszukał wiele osób. Dokonywał również kradzieży drogich markowych produktów odzieżowych w sklepach.

W związku z tym, iż miał świadomość nieuniknionej "odsiadki" postanowił wyjechać z kraju i ukryć się na terytorium Holandii. Intensywne działanie lubelskich kryminalnych przyniosły oczekiwany efekt i doprowadziły do zatrzymania mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie Lublina. Jak się okazało, przyjechał, aby móc spotkać się z rodziną. Dodatkowo podczas zatrzymania kryminalni ujawnili przy nim środki odurzające w postaci marihuany. Wobec mężczyzny toczą się jeszcze kolejne sprawy za popełnione przestępstwa.

29-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę prawie 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony