Aktualności

Drogówka prowadzi akcję „Telefon”

Policjanci ruchu drogowego lubelskiej komendy prowadzą działania „Telefon”. Funkcjonariusze kontrolują kierujących pojazdami oraz pieszych, którzy przechodzą przez jezdnię. Działania prowadzone są w ramach ogólnopolskiej akcji „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”.

Używanie urządzeń elektronicznych skutecznie odwraca uwagę od tego co dzieje się w naszym otoczeniu. Możemy nie zauważyć pieszego wchodzącego na przejście, nie usłyszeć klaksonu czy sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

Na najpoważniejsze skutki zdarzeń drogowych narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, stanowiący dużą grupę użytkowników dróg. Gwałtowna zmiana sytuacji na drodze może prowadzić do dramatycznych w skutkach zdarzeń.

Przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja drogi, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy – kierowca to czynniki, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo każdego z uczestników ruchu drogowego. Dlatego warto pamiętać, że bez względu na to, w jakim charakterze korzystamy z drogi, dla własnego bezpieczeństwa stosujmy zasadę, która jest hasłem prowadzonej akcji: Na Drodze – Patrz i Słuchaj!

Ogólnopolska akcja prowadzona jest przez cały miesiąc. Natomiast dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą w jej ramach działania „Telefon”. Mundurowi kontrolują kierujących pod kątem korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy. Ponadto zwracają uwagę na pieszych, którzy przechodzą przez jezdnię korzystając z urządzeń elektronicznych.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony