Aktualności

Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę z 3 zakazami

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz na 3 zakazach sądowych odpowie 33-latek z gm. Wólka. Mężczyzna omal nie doprowadził do kolizji. Później uciekał. Został zatrzymany przez będącego poza służbą policjanta z wydziału wywiadowczego. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz 33-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi.

Wczoraj około godziny 13. policjant z Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie jechał prywatnym samochodem z Lublina w kierunku Łęcznej. W Pewnym momencie zauważył jadącego z przeciwka opla. Kierujący nie utrzymywał prawidłowego toru jazdy i omal nie doprowadził do czołowego zderzenia. Funkcjonariusz widząc niebezpieczną jazdę zawrócił za podejrzanym kierowcą i w pierwszym bezpiecznym miejscu zatrzymał auto.

Kierowca jednak próbował uciekać dalej pieszo. Na szczęście został szybko zatrzymany i obezwładniony. Na miejsce wezwano patrol z komisariatu w Niemcach. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, ma 3 prawomocne zakazy prowadzenia pojazdów, a auto jest niesprawne techniczne.   

Niestety, jest to kolejny przykład braku odpowiedzialności i poszanowania dla zasad bezpieczeństwa  ruchu drogowego. 33-latek zlekceważył zakazy kierowania pojazdami, ale także zdrowie i życie innych użytkowników dróg. Pijąc alkohol i wsiadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości stał się drogowym przestępcą. Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony