Aktualności

Przygotowywali narkotyki do sprzedaży w Lublinie

Blisko kilogram narkotyków przejęli policjanci z wydziału narkotykowego KMP w Lublinie przy wsparciu wywiadowców. W sprawie zatrzymano 4 mężczyzn, w tym nieletniego, którzy trudnili się handlem środkami odurzającymi. Podejrzani usłyszeli w prokuraturze zarzuty. Mężczyźni w wieku od 21 do 33-lat zostali tymczasowo aresztowani. Z kolei 16-latek trafił do zamkniętego ośrodka.

Nad sprawą pracowali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie. Z informacji operacyjnych wynikało, iż na terenie Lublina może działać grupa wprowadzająca do obrotu znaczne ilości narkotyków.

Policjanci z wydziału narkotykowego zaplanowali realizację w ostatni weekend. Przeszukania odbyły się w 4 miejscach. Do jednego z mieszkań konieczne było wejście siłowe. Łącznie policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 16 do 33 lat, którzy wspólnie zajmowali się tym procederem. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, klefedron, kokainę oraz kilkadziesiąt tabletek zawierających substancje odurzające. Narkotyki w większości były poporcjowane i przygotowane do dalszej odsprzedaży.

Trzej podejrzani w wieku od 21 do 33 zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani. Z kolei 16-latek decyzją sądu dla nieletnich został umieszczony w zamkniętym ośrodku.

Za przygotowywanie do udziału w obrocie oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski 

Powrót na górę strony