Aktualności

64-latka ofiarą oszustwa „na pracownika banku”

Mieszkanka Lublina straciła ponad 40 tysięcy złotych. Kobieta uwierzyła, że ktoś może włamać się na jej konto bankowe. By zapobiec przestępstwu, zainstalowała „zdalny pulpit” i zgodziła się na przekazanie pieniędzy na specjalny rachunek. Poszukujemy oszustów oraz apelujemy o rozsądek i rozwagę przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji internetowych.

Do policjantów z Lublina zgłosiła się 64-letnia mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że padła ofiara oszustwa. Z zawiadomienia, jakie złożyła, wynikało, że zadzwoniły do niej osoby podające się za przedstawicieli banku. Oszuści powiedzieli, że ktoś może włamać się na jej konto. Dlatego została poproszona o działanie wyprzedzające. Pokrzywdzona miała zainstalować specjalną aplikację pozwalającą pracownikom banku na dostęp do komputera. Następnie miała zautoryzować wypłatę pieniędzy na rachunek techniczny. Łącznie straciła ponad 40 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że ma do czynienia z przestępcami zgłosiła się na komisariat.

Policjanci poszukują sprawców. Jednocześnie apelujemy o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności! Ostatnio coraz częściej obserwujemy próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony