Aktualności

Drogówka nie odpuszcza agresywnym kierowcom

56 skontrolowanych uczestników ruchu, ponad 30 wykroczeń oraz kolejne zatrzymane dowody rejestracyjne – to efekty wieczornych działań w centrum Lublina. Policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz niebezpieczne zachowania na drodze. W okresie letnim tego typu patrole będą się pojawiać w każdy weekend.

Wzmożone kontrole to reakcja na wykroczenia zgłaszane przez mieszkańców dotyczące hałasu i agresywnej jazdy. Policjanci w okresie letni regularnie w każdy piątek i sobotę będą pojawiać się w centrum Lublina. Wieczorno-nocne patrole będą skierowane przeciwko agresji na drodze.

W ostatni weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie skupili się przede wszystkim na osobach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Weekendowe kontrole to kontynuacja zapoczątkowanych w ubiegłym roku działań „Stop-drift”.

Policjanci w trakcie patroli skontrolowali 56 uczestników ruchu i ujawnili ponad 30 wykroczeń. Niezmiennie znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości. Niestety w dalszym ciągu na ulicach miasta pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami. Z powodu nieprawidłowości zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych.

Jednym z kierowców rażąco naruszających przepisy był 45-letni kierujący hondą. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo obowiązywania 3 zakazów prowadzenia pojazdów. Ponadto auto nie posiadało przeglądu, ubezpieczenia OC, a policjanci stwierdzili, że układ wydechowy jest niesprawny. Auto zostało odholowane na policyjny parking, a mężczyzna usłyszy zarzuty.  

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony