Aktualności

Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem pijanego kierowcy

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali po kilkukilometrowym pościgu 49-letniego kierowcę toyoty. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, uciekał. Posiadał prawomocny zakaz kierowania pojazdami i był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Trafił już do policyjnej celi.

Wczoraj wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie patrolowali rejon ulicy Witosa i okolic. Około godziny 20:25 zauważyli kierującego toyotą, którego zachowanie wskazywało na to, iż może być pijany. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Pościg trwał przez kilka kilometrów. Do działań włączyły się również inne załogi. Kierujący uciekając, stwarzał duże zagrożenie w ruchu drogowym. Został zatrzymany na ulicy Wilczej.

Za kierownicą toyoty siedział 49-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo zatrzymany nie posiadał uprawnień i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Trafił do policyjnej celi.

Na chwilę obecną 49-latek musi liczyć się z zarzutami za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo obowiązywania zakazu. Dodatkowo zostanie ukarany za liczne wykroczenia drogowe.

Kierowcy grozi do 5 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony