Aktualności

To nie było konto śledcze. 75-latek stracił 50 tysięcy złotych

Mieszkaniec Lublina stracił 50 tysięcy złotych. Mężczyzna uwierzył, że ktoś może włamać się na jego konto bankowe. By zapobiec przestępstwu, miał przenieść środki na konto śledcze. Poszukujemy oszustów oraz apelują o rozsądek i rozwagę przy dokonywaniu jakichkolwiek transakcji internetowych.

Do lubelskich policjantów zgłosił się 75-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna oświadczył, że padł ofiara oszustwa. Z zawiadomienia, jakie złożył wynikało, że zadzwonił do niego sprawca podający się za przedstawiciela banku. Oszust powiedziała, że ktoś może włamać się na jego konto. Dlatego została poproszona o działanie wyprzedzające. Emeryt miał wypłacić w bankach wszystkie oszczędności, a następnie przekazać je we wpłatomacie na konto śledcze. Dopiero po dokonaniu ostatniego przelewu zorientował się, że ma do czynienia z przestępcami. Wówczas zgłosił się do komendy.

Policjanci poszukują sprawców. Jednocześnie apelujemy o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. Oszuści cały czas udoskonalają metody swojej działalności i wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić oszczędności! Ostatnio coraz częściej obserwujemy próby wyłudzenia pieniędzy poprzez podszywanie się za pracownika banku.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony