Aktualności

Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali po kilkukilometrowym pościgu 21-letniego kierowcę Seata. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, uciekał. Posiadał prawomocny zakaz kierowania pojazdami i przewoził narkotyki. Pobrano od niego krew do badań. Trafił już do policyjnej celi.

Wczoraj późnym wieczorem policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie patrolowali rejon ulicy Mełgiewskiej i okolic. Około godziny 23:15 zauważyli kierującego seatem, który poruszał się bez światła. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Pościg trwał przez kilka kilometrów. Do działań włączyły się również inne załogi. Kierujący uciekając, stwarzał duże zagrożenie w ruchu drogowym. Uszkodził dwa radiowozy. Na koniec próbował uciekać pieszo. Został zatrzymany w centrum Lublina. 

Za kierownicą Seata siedział 21-letni mieszkaniec Lublina. Okazało się, że nie posiadał uprawnień i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Trafił do policyjnej celi.Na trasie ucieczki policjanci ujawnili znaczne ilości suszu oraz krystalicznej substancji. Wstępne ustalenia wskazują, że są to marihuana oraz mefedron.W samochodzie policjanci ujawnili również narkotyki, ponad 8 tysięcy złotych oraz kij bejsbolowy. 

Na chwilę obecną 21-latek musi liczyć się z zarzutami za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę oraz kierowanie pojazdem pomimo obowiązywania zakazu, a także posiadanie narkotyków. Niewykluczone, że odpowie także za czynną napaść na policjantów. Dodatkowo zostanie ukarany za liczne wykroczenia drogowe. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie notowany.

Kierowcy grozi do 10 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony