Aktualności

Złodzieje rowerów zatrzymani

Operacyjni z 2. Komisariatu ustalili i zatrzymali dwóch nieletnich, którzy odpowiedzią za kradzieże rowerów. 15 i 16 latkowie kradli w Lublinie i Świdniku. Z kolei kryminalni z 4. zatrzymali 40-latka, który ukradł rower o wartości 4 000 złotych. W tym przypadku mienie zostało odzyskane.

Nad sprawą kradzieży rowerów pracowali operacyjni z 2. komisariatu. Funkcjonariusze bardzo dokładnie przeanalizowali zgłoszenia od mieszkańców Lublina. To pozwoliło wpaść na trop dwóch nieletnich w wieku 15 i 16 lat. Sprawcy zostali zatrzymali i przesłuchani przez policjantów. Funkcjonariusze udowodnili im kradzież dwóch jednośladów na terenie Lublina o łącznej wartości blisko 4 000 złotych. Ponadto z ustaleń policjantów wynikało, że młodzi mężczyźni stoją za kolejnymi 3 kradzieżami na terenie Świdnika. Ich sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Kolejnego złodzieja ustalili kryminalni z 4. komisariatu. W tym przypadku mężczyzna dokonał kradzieży roweru o wartości 4000 złotych. Następnie szybko wstawił go do lombardu. Funkcjonariusze odzyskali skradziony rower i przedstawili zarzuty 40-latkowi.  Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony