Aktualności

Drogowy recydywista z wysokim mandatem

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali 43-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyzna okazał się być drogowym recydywistą. Kilka dni wcześniej był zatrzymany za takie samo wykroczenie. Tym razem na jego konto trafiło 13 punktów i mandat w kwocie 3000 złotych. Apelujemy o rozwagę za kierownicą.

Do zatrzymania doszło wczoraj wieczorem W miejscowości Jakubowice Konińskie. Patrol ruchu drogowego dokonywał pomiarów prędkości. W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli szybko jadące Audi. Pomiar wskazał 123 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. W związku z tym policjanci od razu zdecydowali o zatrzymaniu kierującego.

43-latek został ukarany mandatem karnym na kwotę 3000 złotych. Jego konto zasiliło także 13 punkty karne. Jak się okazało nie było to pierwsze tak poważne wykroczenie tego kierowcy. Kilka dni temu był zatrzymany za podobne wykroczenie.

Przypominamy, że nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów drogowych.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony