Aktualności

Z 4 promilami jechał przez centrum miasta

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali pijanego kierowcę alfy romeo. Mężczyzna został wypatrzony przez policjantów w centrum miasta. Badanie alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz 35-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara pieniężna, w tym przepadek równowartości pojazdu.

Wczoraj w nocy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie patrolowali centrum Lublina. W pewnym momencie mundurowi zwrócili uwagę na alfę romeo, która poruszała się ulicą Krakowskie Przedmieście. Kierowca zachowywał się niepewnie. Nie trzymał prawidłowego toru jazdy, stwarzając duże zagrożenie bezpieczeństwa. Jego zachowanie wskazywało, że może być pijany. Dlatego policjanci od razu podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu.

Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą służbowego auta siedział 35-latek. Mężczyzna już na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie mocno pijanego. Badanie alkomatem pokazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3 i przepadek równowartości pojazdu.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony