Aktualności

Emeryt ofiarą oszustwa na kryptowaluty. Stracił ponad pół miliona złotych

Ofiarą oszustów działających w internecie padł 72-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna za namową rzekomego doradcy przelał na zagraniczne rachunki wszystkie oszczędności. Ta operacja miała mu zapewnić szybki zysk. Stracił ponad pół miliona złotych. Apelujemy o zachowanie rozwagi!

Wczoraj 72-latek z Lublina powiadomił policjantów o oszustwie. Mężczyzna oświadczył, że chciał zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym zgodził się na ofertę poznanego w sieci doradcy. Konsultant zaproponował, że firma może zająć się prowadzeniem inwestycji i szybkim zarabianiem pieniędzy. Zadaniem mieszkańca Lublina było tylko przekazanie oszczędności na wskazane rachunki bankowe za granicą. W wyniku tych działań pokrzywdzony stracił łącznie ponad 500 tysięcy złotych.

Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy próbach inwestycji. Zanim zaczniecie inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony