Aktualności

Kolejny poszukiwany listem gończym zatrzymany przez lubelskich „łowców głów”

Data publikacji 09.06.2024

Poszukiwacze z KWP w Lublinie zatrzymali 57-latka z Lublina, który poszukiwany był listem gończym. Łącznie do odbycia ma karę 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poszukiwany był za przestępstwo oszustwa. 57-latek prowadząc firmę wprowadził w błąd jedną z instytucji i wyłudził pożyczkę. Został zatrzymany w Lublinie.

Funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ustalili miejsce ukrywania się poszukiwanego listem gończym 57-latka. W miniony czwartek po południu zatrzymali mieszkańca Lublina. Początkowo mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi mieszkania w którym się ukrył. Jednak kiedy dowiedział się, że na miejsce jadą strażacy w celu ich wyważenia sam otworzył drzwi i oddał się w ręce lubelskich „łowców głów”.

Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Lublinie w dniu 29 kwietnia b.r. za przestępstwo oszustwa. 57-latek prowadząc firmę wprowadził w błąd jedną z instytucji i wyłudził pożyczkę. W celu jej uzyskania przedstawił nierzetelne sprawozdania finansowe i oświadczenie, w którym nie wykazał wszystkich swoich zobowiązań doprowadzając w ten sposób instytucję do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Ponadto uporczywie naruszał prawa swoich pracowników wynikające ze stosunku pracy i ubezpieczenia społecznego poprzez niepłacenie składek z tytułu ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego.

57-latek w piątek trafił do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Przypominamy, że wszelkie informacje na temat osób poszukiwanych sprawców przestępstw i ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, można przekazywać bezpośrednio policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie pod tel. 798 003 676.

podkomisarz Kamil Karbowniczek

  • policjanci z zatrzymanym mężczyzną

Film PoszukiwanyOszustwo.mp4

Pobierz plik PoszukiwanyOszustwo.mp4 (format mp4 - rozmiar 8.54 MB)

Powrót na górę strony