Aktualności

Chciał targnąć się na swoje życie. Uratowali go policjanci

Data publikacji 10.07.2024

Policjanci z 7. komisariatu uratowali mężczyznę, który w przypływie negatywnych emocji poważnie się zranił. Na szczęście ratunek przyszedł o czasie. Pierwszej pomocy udzielili mu operacyjni, po czym trafił pod opiekę medyków. Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej powinniśmy się udać po pomoc do specjalistów lub skontaktować się poprzez bezpłatną infolinię. Pomoc udzielana się anonimowo.

Wczoraj operacyjni z 7. komisariatu prowadzili czynności na dworcu PKP w Lublinie. W pewnym momencie funkcjonariusze usłyszeli alarmujące krzyki. Świadkowie wzywali pomocy do mężczyzny, który się poważnie zranił. Funkcjonariusze od razu zareagowali i odnaleźli go siedzącego na drewnianych paletach. Mundurowi wykonali opatrunek uciskowy i doraźnie zabezpieczyli ranę. Na miejsce wezwali karetkę pogotowania, która zabrała mężczyznę do szpitala. Jak ustalili kryminalni, mieszkaniec Radzymina chciał targnąc się na swoje życie. 

Przypominamy, że w razie trudnej sytuacji życiowej nie powinniśmy się wstydzić, prosić o pomoc. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo: Konta

  • Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym numer 800 70 2222 (całodobowo, 7 dni w tygodniu);
  • Kryzysowy Telefon Zaufania numer 116-123 (czynny codziennie w godzinach 14.00-22.00);
  • Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży numer 116-111 (całodobowo, 7 dni w tygodniu).

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Powrót na górę strony