Aktualności

Działania ,,Truck&Bus" z wykorzytsaniem drona na S-17

Data publikacji 10.07.2024

Ponad 150 kontroli drogowych, przeszło 50 wykroczeń i 5 kierujących samochodami ciężarowymi, których przyłapał policyjny dron w trakcie wyprzedzania na ekspresówce – to efekty wczorajszych działań ,,Truck&Bus". Policjanci lubelskiej drogówki skupiali się przede wszystkim na kontroli ciężarówek i autobusów. Dzięki wykorzystaniu drona z KWP w Lublinie mundurowi mogli zobaczyć, którzy kierowcy wyprzedzają na drogach ekspresowych lub jeżdżą bez pasów.

Wczoraj policjanci z drogówki KMP i KWP w Lublinie przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne działania pod nazwą "Truck&Bus". Pod czujnym okiem policjantów znaleźli się kierujący pojazdami ciężarowymi oraz busami i autobusami. Podczas działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan techniczny, w tym między innymi układów hamulcowych, kierowniczych, oświetlenia ciężarówek i właściwego oznakowania.

W trakcie wczorajszych działań wykorzystywany był policyjny dron funkcjonariusze za jego pomocą obserwowali drogi ekspresowe. Mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierowców ciężarówek. Rejestrowali przede wszystkim wyprzedzanie ciężarówką, ale także zwracali uwagę na takie uchybienia jak jazda bez pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo patrole prowadziły statyczne oraz dynamiczne kontrole prędkości.

Łącznie w czasie działań skontrolowanych zostało ponad 150 uczestników ruchu. Policjanci ujawnili przeszło 50 wykroczeń. 5 przypadków dotyczyło wyprzedzania ciężarówką na drodze ekspresowej. Kolejnych 5 przewinień to jazda bez pasów bezpieczeństwa. Niezmiennie większość kontroli wiązała się z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Za niezgodne z przepisami wyprzedzanie ciężarówką na drodze ekspresowej grozi 1000 zł mandatu i 8 punktów karnych.

nadkomisarz Kamil Gołębiowski

Film DronKMP.mp4

Pobierz plik DronKMP.mp4 (format mp4 - rozmiar 19.42 MB)

Powrót na górę strony