Aktualności

Lubelscy policjanci prowadzą dziś działania „Prędkość” w ramach ogólnopolskiej akcji „Mistrzu, zwolnij”

Data publikacji 09.09.2025

Dziś policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie prowadzą wzmożone działania „Prędkość”, wpisujące się w ogólnopolską kampanię społeczną „Mistrzu, zwolnij”. Celem akcji jest ograniczenie liczby wypadków drogowych, poprawa bezpieczeństwa oraz zwiększenie świadomości kierowców o skutkach nadmiernej prędkości.

radiowóz i naklejka akcji

Podczas działań funkcjonariusze kontrolują prędkość pojazdów, a także zwracają uwagę na inne naruszenia przepisów drogowych. Ważnym elementem akcji jest aspekt edukacyjny – policjanci wręczają kierującym naklejki z hasłem „Mistrzu, zwolnij”, które mają przypominać o konieczności jazdy zgodnej z przepisami i zdrowym rozsądkiem.

Kampania „Mistrzu, zwolnij” to wspólna inicjatywa Policji i PZU. Jej celem jest budowanie kultury społecznej, w której reagowanie na niebezpieczne sytuacje na drodze staje się normą, a nie wyjątkiem. W ramach akcji do kierowców w całej Polsce trafi milion naklejek i ulotek rozdawanych podczas kontroli drogowych oraz w oddziałach PZU.

Od 2 września kampania obecna jest również w mediach ogólnopolskich – telewizji, internecie i kinach – gdzie emitowane są spoty ukazujące niebezpieczne zachowania kierowców i ich konsekwencje.

Policjanci apelują: nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Zwolnij, aby bezpiecznie dotrzeć do celu – Twoje życie i zdrowie są najważniejsze.

podinspektor Kamil Gołębiowski

  • kontrola drogowa
  • kontrola drogowa
  • kontrola drogowa
Powrót na górę strony