Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siekierą ćwiartował kolejowy kabel

Policjanci z VIII Komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja, który siekierą przecinał kabel sterujący semaforami kolejowymi. 21-latek najpierw wyciął kilkanaście metrów przewodu a następnie ćwiartował go na mniejsze kawałki. Jego zachowanie mogło spowodować katastrofę kolejową. Za to przestępstwo grozi 8 lat więzienia. Dzisiaj sąd zastosował wobec mężczyzny dozór

Policjanci z VIII Komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja, który siekierą przecinał kabel sterujący semaforami kolejowymi. 21-latek najpierw wyciął kilkanaście metrów przewodu a następnie ćwiartował go na mniejsze kawałki. Jego zachowanie mogło spowodować katastrofę kolejową. Za to przestępstwo grozi 8 lat więzienia. Dzisiaj sąd zastosował wobec mężczyzny dozór.


       Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 6.00. Policjanci z VIII Komisariatu patrolujący teren w pobliżu rzeki Czerniejówka  zauważyli mężczyznę, który pod wiaduktem kolejowym siekierą uderzał w gruby przewód. Jak się okazało, ćwiartowany przez niego kabel był kradziony. Policjanci ustalili, że mężczyzna kilkanaście minut wcześniej wyciął 18 metrów przewodu z instalacji kolejowej, biegnącej wzdłuż torów.

                    

        Kiedy funkcjonariusze powiadomili o tym fakcie pracowników PKP okazało się że przewód był bardzo ważną częścią instalacji sterującej semaforami, zwrotnicami oraz sygnalizacją świetlną, która kierowała ruchem pociągów. Jak ustalili policjanci, przez działanie sprawcy, na trasie pomiędzy stacjami Lublin Główny – Lublin Tatary mogło dojść do katastrofy kolejowej. Na szczęście mimo ruchu pociągów nie doszło do wypadku czy wykolejenia. Ręcznym sterowaniem urządzeń zajęli się dyżurni stacji. Wartość strat PKP Lublin oszacowały na kwotę 1 tys. złotych.

       Sprawcą okazał się 21-letni Paweł C., który nie ma stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Sprawca przyznał się do winy. Dzisiaj sąd zastosował wobec niego dozór. Za umyślne sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym grozi kara 8 lat pozbawienia wolności.
  • załącznik
Powrót na górę strony