Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezakcyzowytowar.

Ponad 3500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie podczas wspólnych działań prowadzonych z oddziałem realizacyjnym Urzędu Kontroli Skarbowej. Bezakcyzowy towar należał do mieszkańca woj. łódzkiego. Zgodnie z przepisami kodeksu karno ?skarbowego mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponad 3500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie podczas wspólnych działań prowadzonych z oddziałem realizacyjnym Urzędu Kontroli Skarbowej. Bezakcyzowy towar należał do mieszkańca woj. łódzkiego. Zgodnie z przepisami kodeksu karno –skarbowego mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie  podczas wspólnych działań prowadzonych z oddziałem realizacyjnym Urzędu Kontroli Skarbowej ujawnili i zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Pochodzące z przemytu papierosy znajdowały się w samochodzie m-ki Opel Astra, który funkcjonariusze zatrzymali do kontroli przy ul. Tysiąclecia.  Autem podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 55 i 36 lat, mieszkańców województwa łódzkiego.  Łącznie zabezpieczono 3500 paczek papierosów różnych marek. Kwota uszczuplenia podatku akcyzowego szacowana jest na blisko 30.000 zł.
W myśl przepisów karnych Kodeksu Karno - Skarbowego posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch.
R.L.R.
  • załącznik
Powrót na górę strony