Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świąteczna fantazja.

23-letni mieszkaniec Lublina podając się za funkcjonariusza Policji wylegitymował jadących autobusem młodych mężczyzn. Do zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Zamojskiej w Lublinie. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali i przewieźli Sebastiana O. na komisariat. 23 ? latek był pijany, miał w organizmie ponad 2, 2 promila alkoholu. Podawanie się za funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.

23-letni mieszkaniec Lublina podając się za funkcjonariusza Policji wylegitymował jadących autobusem młodych mężczyzn.  Do zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Zamojskiej w Lublinie. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali i przewieźli Sebastiana O. na komisariat. 23 – latek był pijany, miał w organizmie ponad 2, 2 promila alkoholu. Podawanie się za funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.
 
Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godz. 15: 00. Jadących trolejbusem dwóch młodych mieszkańców Lublina w wieku 18 i 16 lat zaczepił mężczyzna. Nieznajomy oświadczył, że jest funkcjonariuszem policji. Mężczyzna zażądał od nich okazania legitymacji. Później stwierdził, że są podejrzani o fałszerstwo dokumentów i muszą zostać zatrzymani.  Kiedy zaczepieni chłopcy poprosili o przedstawienie się i okazanie legitymacji mężczyzna wyjął plastikowy kartonik, którym zaczął wymachiwać im przed oczami. Cała trójka wysiadła z trolejbusu na przystanku przy ul. Fabrycznej. Ponieważ młodzi chłopcy wyczuli woń alkoholu od rzekomego funkcjonariusza postanowili zadzwonić na Policję. Kiedy mężczyzna usłyszał, że chłopak rozmawia  z oficerem dyżurnym Policji usiłował wskoczyć do autobusu, który właśnie podjechał na przystanek. Między nimi doszło szarpaniny.  Chłopcy nie chcieli pozwolić mu na ucieczkę. W pewnym momencie mężczyzna uderzył jednego z nich w głowę i wbiegł do autobusu. 16-latkowi i jego 18-letniemu koledze udało się także wejść do środka. Chłopcy poinformowali o zajściu kierowcę, który zatrzymał autobus na przystanku przy ul. Zamojskiej.
Policjanci, którzy przyjechali na miejsce wylegitymowali podającego się za funkcjonariusza mężczyznę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Lublina.  Sebastian O został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Mężczyzna przebadany został na zawartość alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2, 2 promila. Podawanie się za funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.
 
R.L.R.
  • załącznik
Powrót na górę strony