Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niech pan kupi sztućce.

Telefon komórkowy oraz aparat fotograficzny stracił wczoraj 81-letni mieszkaniec ul. Snopkowskiej. Mężczyzna wpuścił do mieszkania nieznajomych, którzy oferowali do sprzedaży sztućce. Po ich wyjściu starszy pan zauważył kradzież aparatów. O zdarzeniu poinformował policjantów z IV Komisariatu Policji. Funkcjonariusze poszukują sprawców kradzieży i po raz kolejny apelują do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.

Telefon komórkowy oraz aparat fotograficzny stracił wczoraj 81-letni mieszkaniec ul. Snopkowskiej. Mężczyzna wpuścił do mieszkania  nieznajomych, którzy oferowali do sprzedaży sztućce. Po ich wyjściu starszy pan zauważył kradzież aparatów. O zdarzeniu poinformował policjantów z IV Komisariatu Policji. Funkcjonariusze poszukują sprawców kradzieży i po raz kolejny apelują do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.
 
Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Do jednego z mieszkań przy ul. Snopkowskiej zapukała para młodych ludzi. Nieznajomi oświadczyli gospodarzowi, że mają do sprzedaży sztućce. 81-letni mężczyzna wpuścił ich do mieszkania. Akwizytorzy dokonali prezentacji sztućców, namawiając mężczyznę do zakupu ich produktu po „okazyjnej” cenie 2000zł. Podczas wizyty  kobieta kilka razy wchodziła do pokoju, który zajmuje wnuk gospodarza. 81-latek nie zdecydował się na zakup i w końcu młodzi ludzie wyszli z jego mieszkania.  
Po pewnym czasie wrócił do domu wnuk mężczyzny.  To właśnie on zauważył, że z pokoju zginął mu telefon komórkowy oraz aparat fotograficzny. Straty oszacowane zostały na kwotę blisko 400 zł
 
Policjanci poszukują sprawców i przypominają: oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zanim wpuścimy kogoś do naszego mieszkania sprawdźmy czy jest tym, za kogo się podaje. Zadzwońmy do instytucji, na którą się powołuje przypadkowy gość i zapytajmy czy kogoś do nas kierowali. Strzeżmy się również osób oferujących wyjątkowe okazje i nie obdarzajmy ich nadmiernym zaufaniem. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z tzw. „życiowej okazji” upewnijmy się, czy nie „padniemy” ofiarą oszustów.
Kradzieże mieszkaniowe, w których ofiarami zazwyczaj padają starsze, ufne osoby, dokonywane są zazwyczaj przez podających się za administratorów lub przedstawicieli pomocy społecznej młodych ludzi, którzy pod pretekstem oferowanej pomocy wchodzą do mieszkań, kradnąc nie tylko pieniądze, ale także rozmaite cenne przedmioty.
 Przy tej okazji przypominamy o Kampanii Społecznej „Oszustom Stop!”, która została zorganizowana w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Dlatego też niezwykle ważne jest przekazywanie wiedzy osobom starszym na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.
 
R.L.R.
Powrót na górę strony