Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdradził ich delfin

Policyjni wywiadowcy zatrzymali trzech młodych mężczyzn, sprawców włamania do altanek na terenie ogródków działkowych przy Unii Lubelskiej. Włamywacze zostali zatrzymani niemalże na gorącym uczynku. Jeden z nich niósł kosiarkę do trawy, drugi nadmuchany materac w kształcie delfina z kolie trzeci taszczył 10 litrowy gąsior z winem. W chwili zatrzymania sprawcy byli pijani. Jak ustalili policjanci w nocy włamali się do 6 altanek. Jeden z nich ma na swoim koncie także 7 innych kradzieży z włamaniem, do których doszło od lutego do czerwca na terenie tych samych ogródków działkowych. Włamywaczom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policyjni wywiadowcy zatrzymali trzech młodych mężczyzn, sprawców włamania do altanek na terenie ogródków działkowych przy Unii Lubelskiej. Włamywacze zostali zatrzymani niemalże na gorącym uczynku. Jeden z nich niósł kosiarkę do trawy, drugi nadmuchany materac w kształcie delfina z kolie trzeci taszczył 10 litrowy gąsior z winem. W chwili zatrzymania sprawcy byli pijani. Jak ustalili policjanci w nocy włamali się do 6 altanek. Jeden z nich ma na swoim koncie także 7 innych kradzieży z włamaniem, do których doszło od lutego do czerwca na terenie tych samych ogródków działkowych. Włamywaczom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Wczoraj nad ranem policyjni wywiadowcy zauważyli przy Unii Lubelskiej trzech młodych mężczyzn, którzy szli od strony ogródków działkowych. Policjanci zwrócili na nich uwagę z racji przedmiotów, które mężczyźnie mieli przy sobie. Jeden z nich niósł kosiarkę do trawy, drugi, dmuchany materac w kształcie delfina z kolei trzeci taszczył około 10 litrowy gąsior na wino.
Policjanci wylegitymowali całą trójkę. Jak się okazało byli to mieszkańcy Lublina, w wieku od 20-30 lat. W torbach, które mieli przy sobie wywiadowcy odnaleźli także pochodzące z kradzieży z włamaniem przedmioty. Zabezpieczono m. in śrubokręty, kombinerki, młotki, dłuto, pilnik, brzeszczot, a także cukier, kawę, keczup, płyn do naczyń, a nawet ziemniaki, świeżą marchew i pietruszkę.
Cała trójka została zatrzymana i trafiła do I komisariatu Policji. W trakcie obchodu ogródków policjanci ujawnili kilka altanek, w których doszło do włamania. W sumie tej nocy sprawcy zdołali włamać się do sześciu domków.  Jaka ustalili policjanci jeden z zatrzymanych 30-letni Marcin S. ma na swoim koncie także 7 innych włamań, do których doszło na przestrzeni lutego i czerwca bieżącego roku na działkach przy Unii Lubelskiej. 30-latek zabierał z altanek wszystko to co  przedstawiało jakąkolwiek wartość, a później zrabowany towar sprzedawał. Wszyscy trzej  znani są lubelskim policjantom. Mieszkańcy Lublina wchodzili  już w konflikt z prawem. 28-letni Rafał B. był ponadto poszukiwany celem doprowadzenia do Zakładu Karnego.
Mężczyźni odpowiedzą za kradzież z włamaniem.  Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 R.L.R.
Powrót na górę strony