Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rewolwery w regale.

Podczas przeszukania jednego z mieszkań w Lublinie policjanci ujawnili i zabezpieczyli pochodzący z przemytu alkohol oraz dwa rewolwery gazowe. Jak ustalili policjanci broń należała do 69-letniej kobiety. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenie grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Podczas przeszukania jednego z mieszkań w Lublinie policjanci ujawnili i zabezpieczyli pochodzący z przemytu alkohol oraz dwa rewolwery gazowe. Jak ustalili policjanci broń należała do 69-letniej kobiety. Za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenie grozi jej  kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj rano policjanci z V Komisariatu Policji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej weszli do jednego z mieszkań przy ul. Ziółkowskiego w Lublinie. Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze wynikało, że właściciel mieszkania 69-letni mężczyzna trudni się handlem papierosami oraz alkoholem pochodzącym z przemytu. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli 38 butelek z alkoholem. Wyroby  te nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.
Z kolei w regale policjanci odnaleźli dwa rewolwery gazowe oraz 15 sztuk amunicji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami rewolwery są bronią  palną, na którą należy posiadać pozwolenie.  Jak ustalili policjanci rewolwery należały do konkubiny 69-letniego mężczyzny. Kobieta odpowie za nielegalne posiadanie broni. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Jej konkubent poniesie z kolei odpowiedzialność za wykroczenie skarbowe. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Izby Celnej.
 
R.L.R.
  • załącznik
Powrót na górę strony