Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka.

Blisko 2, 8 promila alkoholu w organizmie miała 43 letnia kobieta, matka 4 letniej dziewczynki. Nieodpowiedzialna matka ledwie utrzymując się na nogach spacerowała z dzieckiem po ulicy. Została zatrzymana w jednej z kamienic przy Al. Racławickich. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a jej córka pod opiekę szwagierki. Teresa Ł. po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci już wkrótce o zdarzeniu poinformują także Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Blisko 2, 8 promila alkoholu w organizmie miała 43 letnia kobieta, matka 4 letniej dziewczynki. Nieodpowiedzialna matka ledwie utrzymując się na nogach spacerowała z dzieckiem po ulicy. Została zatrzymana w jednej z kamienic przy Al. Racławickich.  Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, a jej córka pod opiekę szwagierki. Teresa Ł. po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci już wkrótce o zdarzeniu poinformują także Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.
Wczoraj około godz. 15: 30 dyżurny z Komendy Miejskiej Policji otrzymał informację o pijanych kobietach, które siedziały na jednej z ławek przy ulicy Lipowej. Z przyjętego zgłoszenia  wynikało, że kobiety mają pod opieką małe dziecko. Zaraz po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce pojechał patrol.
Podczas drogi policjanci otrzymali kolejną informację, że pijane kobiety i  mała dziewczynka były widziane w okolicach Al. Racławickich. Gdy mundurowi byli już na miejscu podeszła do nich nieznajoma kobieta, to właśnie od niej uzyskali informację, że widziała jak zataczające się panie  weszły do jednej z kamienic.
I rzeczywiście na ostatnim piętrze budynku, na schodach, policjanci odnaleźli małą dziewczynkę oraz dwie pijane kobiety. Mundurowi mieli problem z nawiązaniem z nimi kontaktu. Kobiety chwiały się na nogach,  miały trudności z wypowiedzą słów. Policjanci wylegitymowali je.  Jedną z nich okazała się 43 letnia Teresa Ł. matka czteroletniej dziewczynki. Dzieckiem zaopiekowała się ciocia, a mieszkanki Lublina trafiły na komisariat. 43-latka miała w organizmie blisko 2, 8 promila alkoholu jej koleżanka 36-letnia Marzena P. ponad 2,6 .
 
Nieodpowiedzialna matka trzeźwiej w policyjny areszcie.   Teresa Ł. usłyszy zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci już wkrótce o zdarzeniu poinformują także Sąd ds. Rodziny i Nieletnich
Policja apeluje o rozwagę i przypomina. Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Traci się wówczas zdolność koncentracji, poczucie rzeczywistości zdecydowanie wydłużą się zdolność reakcji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli. Nietrzeźwi rodzice narażają swoje dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat więzienia.
 R.L.R
  • załącznik
Powrót na górę strony