Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za hodowlę konopi i kradzieże

Policjanci z IV komisariatu zatrzymali 21-latka, który w mieszkaniu hodował trzy rośliny konopi indyjskich. Jak się okazało, młodzieniec ma na swoim koncie dodatkowo 8 kradzieży. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia...

Policjanci z IV komisariatu zatrzymali 21-latka, który w mieszkaniu hodował trzy rośliny konopi indyjskich. Jak się okazało, młodzieniec ma na swoim koncie dodatkowo 8 kradzieży. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia.  

Wczoraj policjanci z IV komisariatu udali się do jednego z mieszkań przy ul. Księżycowej. Posiadali informację, że 21-letni mężczyzna hoduje rośliny konopi indyjskich. Informacja potwierdziła się. Wewnątrz mieszkania stróże prawa ujawnili doniczkę, a w niej rosnące trzy rośliny konopi. Właściciel nielegalnej hodowli trafił na komisariat. Podczas przesłuchania powiedział, że konopie wyhodował z nasion, które otrzymał kilka miesięcy temu od nieznanych mężczyzn. Przyznał też, że hodował marihuanę z czystej ciekawości.
To jednak nie był koniec sprawy z 21-latkiem. Okazało się bowiem, że nie tylko to przestępstwo ma na swoim koncie.  Policjanci z komisariatu wyliczyli mu dodatkowo  8 kradzieży portfeli z pieniędzmi i dokumentami.  Młodzieniec okradał przechodniów na ulicy i  sklepie, a także pasażerów autobusów. W jednym z pubów okradł jednego z bywalców, a na terenie jednej z wyższych uczelni okradł studentkę. Jego łupem padło w sumie ponad 300 złotych oraz dokumenty poszkodowanych.
      Młodzieniec przyznał się do winy. Wkrótce odpowie za uprawianie konopi indyjskich oraz kradzieże.  Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

A.S.

Powrót na górę strony