Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Po służbie zatrzymał włamywacza

Wczoraj dzielnicowy z II komisariatu wracając po służbie do domu zauważył włamanie. Sprawcy przez okno weszli do środka pasażu handlowego przy ul. Lwowskiej. Kiedy policjant podszedł do okna ujrzał w środku dwóch mężczyzn. Jeden z nich wychylił się i podając torbę dzielnicowemu powiedział ? bierz i to?. Gdy zorientował się, że to nie jest jego kolega cofnął się do środka. Funkcjonariusz zadzwonił do oficera dyżurnego informując go o zdarzeniu. W trakcie powiadamiania zobaczył, że jeden z mężczyzn próbuje uciec przez okno. Wtedy nie czekając na wsparcie krzyknął ?Stój Policja? i rzucił się na włamywacza. Zatrzymanym okazał się 25-letni mieszkaniec Lublina

Wczoraj dzielnicowy z II komisariatu wracając po służbie do domu zauważył włamanie. Sprawcy przez okno weszli do środka pasażu handlowego przy ul. Lwowskiej. Kiedy policjant podszedł do okna ujrzał w środku dwóch mężczyzn.  Jeden z nich wychylił się i podając  torbę dzielnicowemu powiedział „ bierz i to”. Gdy zorientował się, że to nie jest jego kolega  cofnął się do środka. Funkcjonariusz zadzwonił do oficera dyżurnego informując go o zdarzeniu. W trakcie powiadamiania zobaczył, że jeden z mężczyzn próbuje uciec przez okno.  Wtedy nie czekając na wsparcie krzyknął „Stój Policja” i rzucił się na włamywacza.  Zatrzymanym okazał się 25-letni mieszkaniec Lublina.
 
        Do zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Lwowskiej. Tuż po godzinie 22 wracający po pracy do domu dzielnicowy z II komisariatu stojąc na przystanku, usłyszał hałas. Podszedł do pasażu handlowego z którego słychać było uderzenia. W tym czasie zobaczył biegnącego na blokiem mężczyznę, który trzymał jakiś przedmiot. 

       Policjant zauważył też wyważone okno, gdy do niego podszedł ujrzał w środku dwóch mężczyzn. Jeden z nich wychylił się i podając  mu torbę powiedział „ bierz i to”. Gdy zorientował się, że to nie jest jego kolega  cofnął się do środka. Wtedy dzielnicowy asp. Andrzej Misztal postanowił wezwać posiłki. Zadzwonił do oficera dyżurnego informując go o zdarzeniu.

       W trakcie powiadamiania zobaczył, że jeden z mężczyzn próbuje uciec przez okno. Dzielnicowy nie czekając na wsparcie krzyknął „Stój Policja” i rzucił się na włamywacza. Gdy obezwładniał sprawcę, drugi z mężczyzn uciekł w kierunku osiedla. Zatrzymany to 25-latek z Lublina. Policjanci ustalają pozostałych włamywaczy. Mężczyźni ukradli dwa monitory i drukarkę wartości ponad 1600 złotych. 

      Z relacji policjantów wynika, ze sprawcy najprawdopodobniej chcieli włamać się do jubilera. W pomieszczeniach tych, jakiś czas temu mieścił się bowiem jubiler. Natomiast nad oknem przez które weszli do środka nadal wisi jego szyld. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
AF
  • załącznik
Powrót na górę strony