Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w punkcie skupu złomu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali wczoraj w punkcie skupu złomu 16 i 17 latka. Młodzi mieszkańcy Lublina mieli przy sobie aluminiowe półki zdemontowane wcześniej z wagonów kolejowych. Zabezpieczono łącznie 28 sztuk aluminiowych elementów, obecnie trwa szacowanie strat. Jak ustalili policjanci 16-latek poszukiwany jest ponadto przez Sąd Rejonowy V Wydział Rodzinny i Nieletnich w Lublinie. 17 latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, jego nieletni kompan został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie zatrzymali wczoraj w punkcie skupu złomu 16 i 17 latka. Młodzi mieszkańcy Lublina mieli przy sobie aluminiowe półki zdemontowane wcześniej z wagonów kolejowych. Zabezpieczono łącznie 28 sztuk aluminiowych elementów, obecnie trwa szacowanie strat. Jak ustalili policjanci 16-latek poszukiwany jest ponadto przez Sąd Rejonowy V Wydział Rodzinny i Nieletnich w Lublinie. 17 latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, jego nieletni kompan został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka.
 
Wczoraj policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie w jednym z punktów skupu złomu przy ul. Łęczyńskiej zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Lublina. 16 i 17 latek mieli przy sobie 11 aluminiowych półek, które chcieli sprzedać w skupie.  Młodzi mężczyźni wpadli w ręce policjantów w chwili wyładowywania skradzionych rzeczy z busa, którego wynajęli do przewozu ciężkich elementów.
 
Jak ustalili policjanci aluminiowe elementy pochodziły z wagonów kolejowych stojących na bocznicy przy ul. Krochmalnej w Lublinie.  Operacyjni w punkcie skupu zabezpieczyli 28 szt. aluminiowych elementów pochodzących z kradzieży.  Policjanci ustalają czy zatrzymani nie mają na koncie także innych przestępstw.
 
17-letni Przemysław N. został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego nieletni kompan został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Jak ustalili policjanci 16-latek był ponadto poszukiwany przez Sąd Rejonowy V Wydział Rodzinny i Nieletnich w Lublinie.
 
 
R.L.R.
 
Powrót na górę strony