Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w garażu.

Blisko 1300 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci z VI KP i Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą w Lublinie. Bezakcyzowy towar należał do 74 letniego mieszkańca Lublina. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa oszacowana została na kwotę blisko 18 tysięcy złotych.

Blisko 1300 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli policjanci z VI KP i Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą w Lublinie. Bezakcyzowy towar należał do 74 letniego mieszkańca Lublina.  Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa oszacowana została na kwotę blisko 18 tysięcy złotych.
 
Wczoraj przed południem policjanci z VI Komisariatu i Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przeszukali jeden z garaży przy ul. przyjaźni w Lublinie. Z operacyjnych ustaleń policjantów wynikało, że właściciel garażu posiada pochodzące z przemytu papierosy. W trakcie przeszukania garażu w jednej z toreb operacyjni ujawnili  ponad 270 paczek papierosów. W regale natrafili na kolejną kontrabandę. Łącznie zabezpieczono blisko 1300 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa z tytułu należnych podatków akcyzowych oszacowana została na kwotę blisko 18 tysięcy złotych.
Zgodnie z kodeksem karno – skarbowym właścicielowi kontrabandy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
R.L.R.
Powrót na górę strony