Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zrobili sobie zdjęcia wśród krzaków konopi.

Policjanci z KP w Niemcach i Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili i zatrzymali sprawcę 8 kradzieży z włamaniem do garaży i domku letniskowego. W mieszkaniu 18-latka policjanci odnaleźli także niewielkie ilości marihuany oraz jego zdjęcia wśród krzaków konopi. Na jednej z fotografii policjanci rozpoznali także nieletniego mieszkańca gm. Niemce. Na posesji 16-latka, w garażu kryminalni zabezpieczyli blisko 1290g wilgotnych liści marihuany. Jak się okazało 16-latek ma na swoim koncie także dwa włamania do garaży.

Policjanci z KP w Niemcach i Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili i zatrzymali sprawcę 8 kradzieży z włamaniem do garaży i domku letniskowego. W mieszkaniu 18-latka policjanci odnaleźli także niewielkie ilości marihuany oraz jego zdjęcia wśród krzaków konopi. Na jednej z fotografii policjanci rozpoznali także nieletniego mieszkańca gm. Niemce.   Na posesji 16-latka, w garażu kryminalni zabezpieczyli blisko 1290g wilgotnych liści marihuany.  Jak się okazało 16-latek ma na swoim koncie także dwa włamania do garaży.
W minioną środę policjanci z KP w Niemcach oraz z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie weszli na jedną z posesji w gm. Niemce. Jak wynikało z ustaleń kryminalnych 18 letni syn właścicieli posesji miał posiadać środki odurzające. W trakcie przeszukania mieszkania, w jednej z puszek po kosmetykach policjanci ujawnili niewielkie ilości marihuany.  Odnaleźli także zdjęcia 18 latka zrobione na tle plantacji konopi. Na jednej z fotografii uwieczniony został także kolega 18 latka. Kryminalni szybko ustalili jego dane i adres zamieszkania. Był to 16-letni mieszkaniec gm. Niemce. Podczas przeszukania jego posesji, w piwnicy odnaleziono środki odurzające.   W jednym z worków znajdowało się 424g, a w drugim 865 g jeszcze wilgotnych, częściowo rozdrobnionych roślin.
18-letni Dariusz S. oraz 16-letni Przemysław D. zostali przewiezieni na komisariat. Starszy z zatrzymanych nie krył swojego poparcia dla legalizacji środków odurzających. Potwierdził, że ostatnio był uczestnikiem marszu na rzecz wyzwolenia konopi. W trakcie przesłuchania Dariusz S. przyznał, że pomagał w uprawie konopi swojemu 16 letniemu koledze. Nasionka  zasiali pod koniec wakacji w okolicy domu nieletniego. Darek dostarczał nawóz, a Przemek podsypywał nim rosnące krzaki. Niewielka hodowla miała być przeznaczona na użytek młodych mieszkańców gm. Niemce.  Tydzień temu „ hodowcy” zerwali krzaki i przygotowywali je do suszenia. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 1290g wilgotnego jeszcze ziela.
Jak się okazało to nie jedyne „ grzechy” mieszkańców powiatu lubelskiego.  18 latek ma na swoim koncie także 8 włamań, głównie do garaży. Do przestępstw tych doszło na przełomie 2009 i bieżącego roku.  Włamywacz zabierał wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość.  Skradł m.in.: kosiarkę, podkaszarkę, taczkę, opony, wiertarkę, kanistry z benzyną, siedzisko huśtawki, przedłużacze, myjkę ciśnieniową i rower.  Część rzeczy sprzedał, część zaś wyrzucił.
W trakcie wykonywanych czynności policjanci odzyskali niektóre ze skradzionych przedmiotów. Zabezpieczono kosiarkę spalinową, wiertarkę, rower oraz częściowo zdemontowany motorower.
Jak ustalili policjanci podczas dwóch „skoków„ starszemu koledze towarzyszył 16-letni Przemysław. D.
Pełnoletni mieszkaniec gm. Niemce poniesie odpowiedzialność zgodnie z przepisami kodeksu karnego i ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletniego zajmie się z kolei Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich.
R.L.R
Powrót na górę strony