Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złożyli zamówienie na 'duży katar'.

Zarzuty usiłowania oszustwa wyłudzenia środków farmaceutycznych usłyszeli dwaj mieszkańcy Lublina. 29-latatek oraz jego 48-letni kuzyn z jednej z hurtowni farmaceutycznych w Lublinie usiłowali wyłudzić 1000 opakowań leku stosowanego przy objawowym leczeniu nieżytu nosa i w przypadkach grypy. Podejrzani zostali zatrzymani przy próbie odbioru zamówienia. W chwili zatrzymania byli pijani. 29-latek miał blisko 0, 8 promila alkoholu, z kolei 48-letni mężczyzna powyżej 2, 3 promila. Młodszy z mężczyzn odpowie dodatkowo za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty usiłowania oszustwa wyłudzenia środków farmaceutycznych usłyszeli dwaj mieszkańcy Lublina. 29-latatek oraz jego 48-letni kuzyn z jednej z hurtowni farmaceutycznych w Lublinie usiłowali wyłudzić 1000 opakowań leku stosowanego przy objawowym leczeniu nieżytu nosa i w przypadkach grypy.  Podejrzani zostali zatrzymani przy próbie odbioru zamówienia. W chwili zatrzymania byli pijani.  29-latek miał blisko 0, 8 promila alkoholu,  z kolei 48-letni mężczyzna powyżej 2, 3 promila. Młodszy z mężczyzn odpowie dodatkowo za jazdę w stanie nietrzeźwości.  Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. 
 
W miniony czwartek, do jednej z lubelskich hurtowni farmaceutycznych zadzwonił mężczyzna podając się za pracownika apteki. Złożył on zamówienie na 1000 sztuk opakowań leku stosowanego przy objawowym leczeniu nieżytu nosa i w przypadkach grypy oraz na 20 szt. opakowań tabletek stanowiących suplement diety. Po tym telefonie pracownicy hurtowni skontaktowali się z jednym ze współwłaścicieli apteki by potwierdzić złożone zamówienie. Wówczas okazało się, że nie było ono realizowane przez tę aptekę.  Chwilę później o zdarzeniu poinformowani zostali policjanci z III Komisariatu Policji w Lublinie.  
Około godz. 17: 00 pod hurtownię podjechał mercedes vito, wysiadł z niego młody mężczyzna, który chciał odebrać zamówienie. Nieznajomy nie posiadał przy sobie żadnego upoważnienia, pracownicy hurtowni pokazał pieczątkę z nagłówkiem „APTEKA”. Kiedy okazało się, że wydanie leków nie jest możliwe, oświadczył, że za godzinę dostarczy wymagane upoważnienie. Chwilę później operacyjni z III Komisariatu Policji zatrzymali podróżujących mercedesem mężczyzn. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 48 i 29 lat. W chwili zatrzymania byli pijani. Straszy z mężczyzn miał ponad 2, 3 promila alkoholu, z kolei badanie przeprowadzane u 29-latka wykazało, że miał w organizmie blisko 0, 8 promila.  29-latek w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem, na swoim koncie ma posiadanie środków odurzających oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.
Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty usiłowania oszustwa wyłudzenia środków farmaceutycznych. W trakcie wykonywanych czynności procesowych nie przyznali się oni do zarzuconego im czynu. Ponadto 29-letni Paweł B. usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Po przedstawieniu zarzutów podejrzani zostali zwolnieni. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 
R.L.R.
  • załącznik
Powrót na górę strony