Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z nosem w sieci.

Dzisiaj w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie zainaugurowano ogólnopolski projekt ? Z nosem w sieci?. Partnerem akcji organizowanej przez spółkę TK Telekom jest fundacja ? Dr Clown?. Dostępem do sieci wi - fi objęte zostały oddziały hematologii, neurologii i rehabilitacji. Z małymi pacjentami szpitala spotkali się przy tej okazji policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze mówili dzieciom jak bezpiecznie korzystać z sieci Internet. Podkreślali, że mali internauci powinni wiedzieć, że nie wszystkie znalezione w sieci informacje są wiarygodne. Warto, więc pamiętać, że trzeba je weryfikować korzystając z innych dostępnych źródeł. Policjantom towarzyszyła również nasza maskotka sierż. Poli.

Dzisiaj w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie zainaugurowano ogólnopolski projekt „ Z nosem w sieci”. Partnerem akcji organizowanej przez spółkę TK Telekom jest fundacja „ Dr Clown”. Dostępem do sieci wi - fi objęte zostały oddziały hematologii, neurologii i rehabilitacji.  Z małymi pacjentami szpitala spotkali się przy tej okazji policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze mówili dzieciom jak bezpiecznie korzystać z sieci Internet.  Podkreślali, że mali internauci powinni wiedzieć, że nie wszystkie znalezione w sieci informacje są wiarygodne. Warto, więc pamiętać, że trzeba je weryfikować korzystając z innych dostępnych źródeł.  Policjantom towarzyszyła również nasza maskotka sierż. Poli.
Akcja „Z nosem w sieci” będzie realizowana w całym kraju. Oferta bezpłatnego Internetu adresowana jest do dziecięcych oddziałów w szpitalach, domach dziecka, świetlicach i placówkach oświatowo – wychowawczych. Inauguracja akcji miała miejsce dzisiaj w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. prof. Antoniego Gębali.  Oferta bezpłatnego Internetu udostępniania jest przez spółkę TK Telekom. Dostępem do sieci wi - fi objęte zostały oddziały hematologii, neurologii i rehabilitacji. Spółka dodatkowo wyremontowała świetlicę na oddziale rehabilitacji oraz oferowała trzy komputery wraz ze stolikami i krzesłem. Partnerem akcji „ Z nosem w sieci” jest fundacja „ Dr Clown”. Wolontariusze fundacji prowadzą terapię uśmiechem, rozdają dzieciakom czerwone noski, organizują zabawy i spotkania świąteczne. Rozśmieszają  dzieci, co bardzo często pomaga w terapii, pozwala im łatwiej znosić ból i stres związany z chorobą i hospitalizacją.   
Dzisiaj z małymi pacjentami szpitala spotkali się także policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze mówili dzieciom jak bezpiecznie korzystać z sieci Internet. Podkreślali, że mali internauci powinni wiedzieć, że nie wszystkie znalezione w sieci informacje są wiarygodne. Warto, więc pamiętać, że trzeba je weryfikować korzystając z innych dostępnych źródeł.

Policjanci przypominali, jak ważne jest by dziecko uczulić na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Podkreślali, że nie można ufać osobom poznanym w Sieci, ani też wierzyć we wszystko, co o sobie mówią.  Dostęp do wielu stron internetowych przeznaczonych dla najmłodszych wymaga podania prywatnych danych. Ważne jest, aby dziecko wiedziało, że podając takie informacje, zawsze musi zapytać o zgodę swoich rodziców. Dziecko powinno zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie może przynieść podanie swoich danych osobowych.  Często zdarza się, że dzieci przypadkowo znajdują się na stronach adresowanych do dorosłych.  Bywa, że w obawie przed karą, boją się do tego przyznać. Warto by dziecko wiedziało, że zawsze, kiedy poczuje się niezręcznie, coś je zawstydzi lub przestraszy, może się  zwrócić o pomoc do osób starszych.  
Internet jest doskonałym źródłem wiedzy, jak również dostarczycielem rozrywki. Pozwólmy, zatem dziecku w świadomy i bezpieczny sposób w pełni korzystać z oferowanego przez Sieć bogactwa.
W spotkaniu z dziećmi towarzyszyła lubelskim policjantom maskotka  sierż. Poli.
R.L.R.
  • załącznik
Powrót na górę strony