Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Alkohol i czekoladki w prezencie za kradzież

Policjanci z IV komisariatu zatrzymali mężczyznę, który mieszkance Lublina ukradł warty 1700 złotych sprzęt do strzyżenia koni. Złodziej trafił w ręce funkcjonariuszy dzięki determinacji poszkodowanej, która swoją własność znalazła w Internecie. Sprawca, chcąc uniknąć odpowiedzialności za dokonanie kradzieży próbował przekupić poszkodowaną alkoholem i czekoladkami. Za kradzież grozi kara 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci z IV komisariatu zatrzymali mężczyznę, który mieszkance Lublina ukradł warty 1700 złotych sprzęt do strzyżenia  koni. Złodziej trafił w ręce funkcjonariuszy dzięki determinacji poszkodowanej, która swoją własność znalazła w Internecie.  Sprawca, chcąc uniknąć odpowiedzialności za dokonanie kradzieży próbował przekupić poszkodowaną alkoholem i czekoladkami. Za kradzież grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.
 
        Policjantów o kradzieży powiadomiła mieszkanka Lublina. Kobieta zgłosiła, że z budynku w którym zamieszkuje, ktoś ukradł jej skrzynkę z urządzeniem do strzyżenia koni wraz z osprzętem. Łączną wartość poszkodowana wyceniła na kwotę 1,7 tys. złotych. Podczas składania zawiadomienia kobieta powiedziała policjantom, że najprawdopodobniej wie kto jest sprawcą tej kradzieży.
 
       Z relacji mieszkanki Lublina wynikało, że o tym, że została okradziona, zorientowała się gdy miała wykonać strzyżenie zwierzęcia. Ponieważ urządzenie było jej bardzo potrzebne, próbowała kupić nowe poprzez Internet. Jednak ku jej zaskoczeniu na jednym z portali aukcyjnych odnalazła swoją własność wystawioną do sprzedaży. Kobieta nawiązała korespondencję ze sprzedawcą przez co dowiedziała się o nim czegoś więcej. Wkrótce po tym wyszło na jaw kto próbuje sprzedać jej przedmioty. Okazało się, że jest nim mieszkaniec Lublina. Kobieta rozpoznała go zdjęciu ponieważ ten wcześniej dokonywał w jej mieszkaniu naprawy wadliwej instalacji. Pokrzywdzona o wszystkim poinformowała policjantów.
 
       Jak się okazało, sprawca podejrzewając, że będzie za kradzież poszukiwany przez stróżów prawa, próbował przekupić poszkodowaną. Mężczyzna przyniósł pod jej mieszkanie skradzione urządzenie oraz czekoladki i butelkę alkoholu.
 
      Próba przeprosin nie uchroni jednak sprawcy od konsekwencji. 30-letni Łukasz O. został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży. Przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.
AA
Powrót na górę strony