Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzież.

Policjanci z III Komisariatu Policji ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży mieszkaniowej, do której doszło w ubiegłym tygodniu przy ul. Tetmajera. Z mieszkania skradzione zostały dwie piły spalinowe oraz telefon komórkowy. Policjanci odnaleźli zrabowane przedmioty w jednym z lubelskich lombardów. Zatrzymani to trzej mieszkańcy Lublina w wieku od 30-33 lat. W przeszłości wchodzi już w konflikt z prawem.

Policjanci z III Komisariatu Policji ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży mieszkaniowej, do której doszło w ubiegłym tygodniu przy ul. Tetmajera. Z mieszkania skradzione zostały dwie piły spalinowe oraz telefon komórkowy. Policjanci odnaleźli zrabowane przedmioty w jednym z lubelskich lombardów. Zatrzymani to trzej mieszkańcy Lublina w wieku od 30-33 lat. W przeszłości wchodzi już w konflikt z prawem.
 
Do kradzieży doszło 13 marca bieżącego roku w jednym z mieszkań przy ul. Tetmajera. Sprawcy wykorzystali fakt, że drzwi domu były otwarte. Z jednego z pomieszczeń, które wynajmowali pracownicy firmy budowlanej skradli dwie piły spalinowe oraz telefon komórkowy. Wartość strat oszacowana została na kwotę 5500 zł.
Sprawą kradzieży mieszkaniowej zajęli się policjanci z III komisariatu. Ich ustalenia doprowadziły do trzech mieszkańców Lublina: dwóch braci w wieku 32 i 33 lat oraz ich 30 letniego kompana. Dwaj z nich wcześniej zatrudnieni byli właśnie w firmie, na szkodę której skradli piły spalinowe. Wczoraj rano mężczyźni zostali zatrzymani. Podczas wykonywania dalszych czynności, w jednym z lubelskich lombardów policjanci odnaleźli skradzione mienie.
Zatrzymani wcześniej wchodzili już w konflikt z prawem. Dwaj z nich mają na koncie kradzież rozbójniczą, kolejny odpowiadał za czynną napaść na funkcjonariusza. Przy 30 –latku policjanci odnaleźli ponadto telefon komórkowy pochodzący z kradzieży, do której doszło na terenie I komisariatu.  
Podejrzani usłyszeli już zarzuty. 30 i 32 latek poddali się bezwzględnej karze pozbawienia wolności na okres 1, 5 roku. Z kolei 33 latek karze pozbawienia wolności w zawieszeniu.
R.L.R.
  • załącznik
Powrót na górę strony