Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

11 zarzutów dla samochodowych włamywaczy

Kryminalni z V komisariatu wspólnie z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie zatrzymali trzech młodzienców w wieku 18-21 lat, którzy na koncie mają kradzieże do samochodow oaz włamania. W zainteresowaniu złodziei, którzy już wczesniej byli wielokrotnie notowani przez organy ścigania, znalazly się głównie polonezy i fiaty 126 P.W sumie sprawcy dopuścili się 11 takich przestępstw, a powstałe przez nich straty szacuje sie na około 10 tys. złotych. Teraz za popełnione przestepstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności...

Kryminalni z V komisariatu wspólnie z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie zatrzymali trzech młodzienców w wieku 18-21 lat, którzy na koncie mają kradzieże do samochodow oaz włamania. W zainteresowaniu złodziei, którzy już wczesniej byli wielokrotnie notowani przez organy ścigania, znalazly się głównie polonezy i fiaty 126 P.W sumie sprawcy dopuścili się 11 takich przestępstw, a powstałe przez nich straty szacuje sie na około 10 tys. złotych. Teraz za popełnione przestepstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.Trzech mieszkańców powiatu lubelskiego trafiło w ręce policjantów przed kilkoma dniami. Funkcjonariusze podejrzewali, że za kradzieżami kilku Fiatów 126 p i polonezów oraz licznych włamań do innych marek samochodów na terenie miasta mogą stać znani im za wcześniejsze konflikty z prawem trzej mieszkańcy podlubelskiej miejscowsci.
Do pierwszego zatrzymania doszło w minioną środę. W ręce mundurowych z V komisariatu i wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie wpadł 22-letni mężczyzna. Zanim trafił do policyjnego aresztu, wskazał stróżom prawa miejsce, w którym ci znaleźli pozostałości po skradzionym polonezie, m.in. tablicę rejestracyjną. Nastepnego dnia przyszedł czas na zatrzymanie wspólników 22-latka. Dwaj kolejni 18-latkowie zostali namierzeni w miejscach ich zamieszkania. Wkróce dołączyli do swojego kolegi
.

W trakcie przesłuchań, okazało się, że młodzieńcy mają na koncie w sumie 11 przestępstw popełnionych w ciągu ostatnich kilku miesiecy na terenie miasta. Sprawcy kradli głównie fiaty 126 P oraz polonezy. Jednego z "maluchów" po którkotrwałym użyciu porzucili w stanie spalonym. Kiedy włamywcze nie mogli uruchomić pojazdów, ich łupem padały akumulatory, paliwo, radioodtwarzecze, czy nawigacja satelitarna. Łącznie sprawcy spowodowali straty na szkodę włascicieli na kwotę około 10 tys. złotych.
Zatrzymani juz usłyszeli zarzuty. wobec 22-latka orzeczono policyjny dozór. Dwójka pozostałych młodzieńców dziś z wnioskiem o areszt zostaną doprowadzeni do prokuratury. Teraz za popełnione przestepstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.


A.S.
Powrót na górę strony