Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziejska natura 52-letniej Lublinianki

Policjanci zatrzymali 52-latkę, która odpowie za szereg kradzieży. W ciągu ostatnich czterech miesięcy kobieta dziesięciokrotnie okradła pasażerów autobusów. Ma też na koncie kradzież dwóch portfeli z targowiska i stoiska z kwiatami oraz telefonu komórkowego z dziecięcego komisu. Wkrótce podejrzana odpowie za popełnione kradzieże. Wyraziła już chęć dobrowolnego poddania się karze.

Policjanci zatrzymali 52-latkę, która odpowie za szereg kradzieży. W ciągu ostatnich czterech miesięcy kobieta dziesięciokrotnie okradła pasażerów autobusów.  Ma też na koncie  kradzież dwóch portfeli z targowiska i stoiska z kwiatami oraz  telefonu komórkowego z dziecięcego komisu. Wkrótce podejrzana odpowie za popełnione kradzieże. Wyraziła już chęć dobrowolnego poddania się karze.


52-letnia mieszkanka Lublina trafiła w ręce policyjnych wywiadowców przed kilkoma dniami. Kobieta wcześniej została ujęta przez samą poszkodowaną. Złodziejka wykorzystując chwilową nieuwagę, z budki z kwiatami mieszczącej się w rejonie cmentarza przy Drodze Męczenników Majdanka ukradła portfel. Wewnątrz znajdowały się dokumenty, karta bankomatowa oraz pieniądze w kwocie 280 złotych i  200 euro.

Sprawczyni trafiła na III komisariat. Miejscowi policjanci dobrze ją znali za wcześniejsze podobne konflikty z prawem. Również i tym razem podejrzewali, że oprócz kradzieży przy cmentarzu, kobieta może mieć na koncie inne ostatnio popełnione przestępstwa. Nie mylili się. Okazało się, że 52-latka grasowała w autobusach miejskiej komunikacji, gdzie okradała podróżujących. Na swoje ofiary wypatrywała głównie kobiety i już na przystanku bacznie je obserwowała, a następnie podążała do konkretnego pojazdu. Łącznie od końca listopada ubiegłego roku aż do chwili obecnej, kobieta popełniła 10 takich kieszonkowych kradzieży. Kradła w większości portfele, z których zabierała pieniądze. Niepotrzebne zaś dokumenty wyrzucała.
W trakcie przesłuchania wyszło też na jaw, że zatrzymana dopuściła się także kradzieży telefonu komórkowego z dziecięcego komisu, a z targu przy ul. Krańcowej w Lublinie portfela.
         52-latka usłyszała zarzuty kradzieży. Wkrótce odpowie za popełnione przestępstwa. Wyraziła już chęć dobrowolnego poddania się karze.
A.S.

  • załącznik
Powrót na górę strony