Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniowi włamywacze w rękach Policji

Policjanci z VI komisariatu zatrzymali 14-latka i jego 15-letniego kompana, którzy włamywali się do lubelskich mieszkań. Łupem nieletnich włamywaczy, którzy do okradanych domów dostawali się przez okno i balkony, padły laptopy, telewizor, aparaty i kamery cyfrowe, zegarki, markowe perfumy, biżuteria oraz pieniądze. Poszkodowani właściciele wycenili straty na łączną sumę ponad 25 tys. złotych. Wkrótce obydwaj nieletni odpowiedzą za popełnione przewinienia...

Policjanci z VI komisariatu zatrzymali 14-latka i jego 15-letniego kompana, którzy włamywali się  do lubelskich mieszkań.  Łupem nieletnich włamywaczy, którzy do okradanych domów dostawali się przez okno i balkony, padły  laptopy, telewizor, aparaty i kamery cyfrowe, zegarki, markowe perfumy,  biżuteria oraz pieniądze. Poszkodowani właściciele wycenili straty na łączną sumę ponad 25 tys. złotych. Wkrótce obydwaj nieletni odpowiedzą  za popełnione przewinienia.
 
Kradzieże z włamaniami do  mieszkań na os. Tatary miały miejsce w ostatnim czasie przy ul. Montażowej,  Gospodarczej, Łęczyńskiej, Odlewniczej i Hutniczej.  Jak ustalili kryminalni z VI komisariatu  sprawcy dostawali się do mieszkań przez okna lub balkony. Ich łupem padły laptopy, telewizor, aparaty i kamery cyfrowe, złota biżuteria, zegarki, markowe perfumy oraz pieniądze. Poszkodowani właściciele wycenili straty na łączną sumę ponad 25 tys. złotych.
Sprawą ustalenia i zatrzymania sprawców zajęli się kryminalni z VI komisariatu. Ci o popełnienie tych przestępstw podejrzewali dwóch nieletnich mieszkańców Lublina. W poniedziałek przyszedł czas na ich zatrzymanie. Kryminalni z „szóstki” wspólnie z mundurowymi z KMP w Lublinie zajmującymi się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich doprowadzili 15-latka i jego 14-letniego kolegę na komisariat. Jak się okazało, starszy z nich poszukiwany był za to, że nie powrócił do ośrodka wychowawczego w woj. kujawsko-pomorskim, w którym ostatnio przebywał. Podczas przesłuchania wyszło na jaw, że młodzieńcy okradli też mieszkania na lubelskiej Kalinowszyźnie. Łącznie policjanci udowodnili nieletnim 8 takich włamań.  Stróże prawa  odzyskali jeden ze skradzionych laptopów.
Wkrótce obydwaj nieletni odpowiedzą  za popełnione przewinienia. Zatrzymany 15-latek został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka, skąd zostanie przetransportowany do ośrodka wychowawczego. Z kolei jego młodszy kompan został przekazany rodzicom. O jego losie zadecyduje Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

A.S.
  • załącznik
Powrót na górę strony