Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przed policjantami ukrył się pod łóżkiem

Kryminalni z V komisariatu i Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich KMP w Lublinie zatrzymali 14-latka, który na początku tego miesiąca włamał się do 3 piwnic na lubelskim Czechowie oraz do samochodu osobowego. Jego łupem padły elektronarzędzia, ubrania robocze, rower oraz radio, a powstałe straty sięgają łącznie 2,5 tys. złotych. Nastoletni włamywacz został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Policjanci musieli wyciągać go spod łóżka, pod którym się schował. Młodzieniec trafił już do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, z którego niedawno uciekł.

Kryminalni z V komisariatu i Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich KMP w Lublinie zatrzymali 14-latka, który na początku tego miesiąca włamał się do 3 piwnic na lubelskim Czechowie oraz do samochodu osobowego. Jego łupem padły elektronarzędzia, ubrania robocze, rower oraz radio, a powstałe straty sięgają łącznie  2,5 tys. złotych.  Nastoletni włamywacz został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Policjanci musieli wyciągać go spod łóżka, pod którym się schował. Młodzieniec trafił  już do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, z którego niedawno uciekł.

14-letni mieszkaniec Lublina dobrze znany jest  lubelskim stróżom prawa z wcześniej popełnianych czynów. Decyzją Sądu ds. Rodziny i Nieletnich miał on rzeczony pobyt w jednym z młodzieżowych ośrodków wychowawczych w Polsce. Nastolatek najwyraźniej  nie miał ochoty tam dłużej przebywać, zatęsknił bowiem do rodzinnych stron.  Kryminalni z V komisariatu mieli informację o tym, że nastolatek może przebywać w mieście. Wiedzieli też, że młodzieniec nie ”próżnował”.   Wspólnie z policjantami z Wydziału ds. Przestępczości Nieletnich KMP w Lublinie ustalili, że może mieć na koncie włamania do piwnic na lubelskim Czechowie. W okresie od 4 do 7 czerwca łupem sprawcy padły elektronarzędzia, rower, ubrania robocze i gumo filce oraz olej samochodowy.

Wczoraj mundurowi udali się do jego rodzinnego domu. Nie uwierzyli zapewnieniom rodziny, że młodzieńca nie ma w domu. 14-latek ukrył się przed policjantami pod własnym łóżkiem. Wkrótce był w ich rękach. Chłopiec  trafił na V komisariat Policji. Okazało się, że na koncie ma jeszcze włamanie do opla i kradzież radia. Łączna suma strat, jakie nastolatek spowodował włamaniami to kwota sięgająca ponad 2,5 tys. złotych.  
       14-latek decyzją Sądu ds. Rodziny i Nieletnich  został przekonwojowany do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, z którego wcześniej  uciekł.

A.S.
  • załącznik
Powrót na górę strony