Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony łańcuszek policjanci odnaleźli w dziecięcym wózku

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 14-latka, który zerwał kobiecie z szyi warty 1 tys. zł. łańcuszek. Sprawca uciekając z łupem zgubił swój telefon komórkowy. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania mundurowi znaleźli łup w dziecięcym wózku. Jak ustalili policjanci z II komisariatu, nieletni tego samego dnia okradł też z łańcuszka inną mieszkankę miasta. Teraz sprawą nieletniego zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich...

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 14-latka, który zerwał kobiecie z szyi warty 1 tys. zł. łańcuszek. Sprawca uciekając z łupem zgubił swój telefon komórkowy. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania mundurowi znaleźli łup w dziecięcym wózku. Jak ustalili policjanci z II komisariatu, nieletni tego samego dnia okradł też z łańcuszka inną mieszkankę miasta. Teraz sprawą nieletniego zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.


Do zdarzenia doszło wczorajszego dnia przed południem. Dyżurny KMP w Lublinie otrzymał zgłoszenie o kradzieży, jaka miała miejsce przy ul. Okrzei w Lublinie. Z informacji przekazanych przez mieszkankę miasta wynikało, że gdy szła chodnikiem między blokami, podbiegł do niej nastolatek i zerwał z jej szyi łańcuszek. Dyżurny wysłał na miejsce policyjnych wywiadowców. Ci zastali tam poszkodowaną kobietę. Chwilę później mundurowi znaleźli leżący na chodniku telefon komórkowy. Wszystko wskazywało na to, że jest to telefon sprawcy kradzieży. Razem ze znalezioną zgubą oraz pokrzywdzoną kobietą policjanci udali się na II komisariat.
Mieszkanka Lublina wyceniła swoje straty na około 1 tys. złotych. Ustaleniem sprawcy kradzieży zajęli się kryminalni z II komisariatu. Jeszcze tego samego dnia wpadli na jego trop.  Okazał się nim znany im dobrze 14-letni mieszkaniec miasta. w trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli skradziony łańcuszek. Biżuteria ukryta była w dziecięcym wózku.
Nastolatek przyznał się do kradzieży. Jak się okazało tego dnia okradł też z łańcuszka inną kobietę. Do tego zdarzenia doszło przy ul Targowej. Wartość skradzionego mienia to  kwota około 3 tys. złotych. Skradziony łup nastolatek sprzedał przypadkowo napotkanym mężczyznom.  Teraz sprawą nieletniego zajmie się Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

A.S.
  • załącznik
Powrót na górę strony