Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne znalezisko

Lubelscy policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę za nielegalne posiadanie broni i amunicji. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania i pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze ujawnili m.in. 26 szt. kompletnych zapalników artyleryjskich 10 szt. skorup ręcznych granatów, oraz amunicję do broni długiej. Wszystkie przedmioty pochodzą z okresu II wojny światowej. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara do 8 lat więzienia.

Lubelscy  policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę za nielegalne posiadanie broni i amunicji. W trakcie przeszukania  miejsca zamieszkania i pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze ujawnili m.in. 26 szt. kompletnych zapalników artyleryjskich 10 szt. skorup  ręcznych granatów, oraz amunicję do broni długiej. Wszystkie przedmioty pochodzą z okresu II wojny światowej. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara do 8 lat więzienia.
 
 
 
 W czwartek rano kryminalni z KMP w Lublin wspólnie z kolegami z VII komisariatu zapukali do mieszkania 39-latka. Według ich ustaleń miał on posiadać nielegalną broń i amunicję. Policjanci nie mylili się. W trakcie przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń gospodarczych znaleźli to, czego szukali. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. amunicję do broni długiej, 10 sztuk skorup granatów ręcznych, 27 sztuk skorup pocisków artyleryjskich o różnych długościach oraz 26 kompletnych zapalników od pocisków.
Jak ustalono, odnalezione przedmioty pochodzą z okresu II wojny światowej. Nielegalny arsenał został zabezpieczony, a na miejsce wezwani saperzy. 39-latek trafił do policyjnego aresztu. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
 
 
 
AF.
 
  • załącznik
Powrót na górę strony