Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na popych skradzionym busem

Lubelscy wywiadowcy zatrzymali trzech młodzieńców, którzy w nocy dostali się do zaparkowanego busa, a następnie po uszkodzeniu stacyjki pchali go środkiem jezdni. Sprawcami usiłowania kradzieży z włamaniem okazali się dwaj 21-latkowie i ich 22-letni kolega. Wszyscy przyznali się do winy i złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze...

Lubelscy wywiadowcy zatrzymali trzech młodzieńców, którzy w  nocy dostali się do zaparkowanego busa, a następnie po uszkodzeniu stacyjki pchali go środkiem jezdni. Sprawcami usiłowania kradzieży z włamaniem okazali się dwaj 21-latkowie i ich 22-letni kolega. Wszyscy przyznali się do winy i złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
 
 
W nocy z poniedziałku na wtorek policyjni wywiadowcy pełniąc służbę na terenie miasta około godz. 1:30 z polecenia dyżurnego KMP w Lublinie  udali się w kierunku ul. Pogodnej. Z informacji uzyskanej od mieszkańca miasta wynikało, że kilku mężczyzn pcha ulicą jakiś samochód.
Kiedy mundurowi dojeżdżali na miejsce, zauważyli w rejonie skrzyżowania z ul. Krańcową trzech młodzieńców, którzy pchali busa. Ci widząc zbliżający się pojazd,  rzucili się do ucieczki w kierunku ul. Grabskiego i pobliskiego parkingu. Po krótkim pościgu zostali jednak zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy Lublina w wieku 21-22 lat. Czuć było od nich woń alkoholu. Cała trójka została zatrzymana.
Jak się okazało, mercedes, który pchali zatrzymani, miał uszkodzoną stacyjkę wskutek wyrywania przewodów.  
 
Młodzieńcy trafili do policyjnego aresztu. Mercedes został odhholowany na parking. Policjanci ustalają jego właściciela.
 
Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie przesłuchali zatrzymanych. Ci przyznali się do winy i usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem.
 
Mężczyźni  złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jej wymiar dla dwóch 21-latków to 1 rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 3 lata, 400 zł. grzywny i dozór kuratora. Ich 22-letniemu koledze grozi 1 rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 4 lata, 400 zł. grzywny i dozór kuratora.
 
A.S.

 

  • załącznik
Powrót na górę strony