Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

170 litrów nielegalnego spirytusu w pojazdach 28-latki

170 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z KMP zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Część nielegalnego towaru mundurowi ujawnili w dwóch pojazdach przy ul. Zamojskiej. Właścicielką tych wyrobów okazała się 28-letnia mieszkanka Lublina. Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na kwotę ponad 8 tys. złotych. Wczoraj kobieta usłyszała zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Wyraziła dobrowolnie chęć poddania się karze.

170 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli policjanci z KMP zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Część nielegalnego towaru mundurowi ujawnili w dwóch pojazdach przy ul. Zamojskiej. Właścicielką tych wyrobów okazała się  28-letnia mieszkanka Lublina. Straty Skarbu Państwa oszacowano wstępnie na kwotę ponad  8 tys. złotych. Wczoraj kobieta usłyszała zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Wyraziła dobrowolnie chęć poddania się karze.
 
Wczoraj w godzinach rannych policjanci z komendy miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej udali się na ul. Zamojską. Mieli informacje, że na jednej z posesji mogą znajdować się bezakcyzowe wyroby. W pewnym momencie stróże prawa zauważyli wjeżdżającego w bramę busa. Kiedy poszli w tym kierunku, na placu przed kamienicą ujrzeli młodą kobietę, która stała przy drugim samochodzie. Oba pojazdy miały otwarte bagażniki. Wewnątrz znajdowały się tekturowe pudełka. Jak się okazało, ich zawartością były butelki ze spirytusem bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony. Łącznie policjanci zabezpieczyli w sumie 170 litrów tego nielegalnego trunku.
 
28-letnia właścicielka towaru trafiła do komendy miejskiej. Tłumaczyła się, że zakupiła go na własny użytek. Jak ustalili funkcjonariusze, łączna kwota uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa to ponad 8 tys. złotych. Na poczet przyszły kar i grzywien zabezpieczony został od niej  samochód. Wczoraj kobieta usłyszała zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Wyraziła  dobrowolnie chęć poddania się karze.
 
A.S.

 

  • załącznik
Powrót na górę strony