Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Długo nie pojeździł skradzionym skuterem

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 16-latka, który wczoraj przed północą ukradł zaparkowany na ulicy Wschodniej skuter. Właściciel jednośladu wracając samochodem do domu zauważył moment kradzieży i ulicami miasta jechał za sprawcą, jednocześnie informując mundurowych o kierunku jego ucieczki. Stróże prawa dopadli młodzieńca na lubelskim Czechowie, a następnie umieścili w Policyjnej Izbie Dziecka. Wkrótce młodzieniec, który znany jest dobrze stróżom prawa z wcześniejszych konfliktów z prawem ,odpowie za kradzież przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich...

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 16-latka, który wczoraj przed północą ukradł zaparkowany na ulicy Wschodniej skuter. Właściciel jednośladu wracając samochodem do domu zauważył moment kradzieży i ulicami miasta jechał za sprawcą, jednocześnie informując mundurowych o kierunku jego ucieczki. Stróże prawa dopadli młodzieńca na lubelskim Czechowie, a następnie umieścili w Policyjnej Izbie Dziecka. Wkrótce młodzieniec, który znany jest dobrze stróżom prawa z wcześniejszych konfliktów z prawem, odpowie za kradzież przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.
Z relacji poszkodowanego właściciela skutera wynika, że wczoraj kilka minut przed północą wracał do domu samochodem. Będąc już pod blokiem przy ul. Wschodniej zauważył, jak nieznany nastolatek wyjeżdża spod budynku jego skuterem. Jednoślad był tam wcześniej zaparkowany. Mężczyzna ruszył za młodzieńcem ulicami miasta. Kontynuując jazdę za sprawcą kradzieży skutera jednocześnie informował dyżurnego Policji o kierunku jazdy.
Kilkanaście minut później policyjni wywiadowcy rozpoznali sprawcę na ul. Choiny. Młodzieniec widząc zbliżających się policjantów ruszył do ucieczki, podczas której zeskoczył ze skutera i dalej z kaskiem na głowie uciekał pobliskimi uliczkami. Mundurowi dopadli go nieopodal krzaków. Okazał się nim dobrze znany stróżom prawa za wcześniejsze konflikty z prawem 16-letni mieszkaniec miasta. Nieletni trafiło Policyjnej Izby Dziecka KMP w Lublinie. Właściciel skutera odzyskał swój jednoślad, którego wartość wycenił na około 1 tys. złotych.
Wkrótce 16-latek odpowie za kradzież skutera przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.

A.S.       
Powrót na górę strony