Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujny policjant nawet poza służą.

Lubelscy wywiadowcy i policjanci z III komisariatu zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy odpowiadać będą za pobicie, a jeden z nich także za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy. Sprawcy w piątek wieczorem, przy jednym z barów na ul. Kunickiego zaatakowali 3 mężczyzn, bili ich i kopali. Zdarzenie zauważył funkcjonariusz z ?trójki?, który jechał trolejbusem. Wybiegł z pojazdu, powiadomił dyżurnego i ruszył za oddalającymi się napastnikami.

Lubelscy wywiadowcy i policjanci z III komisariatu zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy odpowiadać będą za pobicie, a jeden z nich także za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy. Sprawcy w piątek wieczorem, przy jednym z barów na ul. Kunickiego zaatakowali 3 mężczyzn, bili ich i kopali. Zdarzenie zauważył funkcjonariusz z „trójki”, który jechał trolejbusem.  Wybiegł z pojazdu, powiadomił dyżurnego i ruszył za oddalającymi się napastnikami.
 
W piątek około 19: 30 jeden z policjantów z III komisariatu jechał trolejbusem. Funkcjonariusz był poza służbą, ale gdy na ulicy Kunickiego zauważył grupę szamoczących się mężczyzn postanowił zareagować. Widział jak jeden z nich uderza butelką w głowę młodego mężczyznę, a chwilę później jak grupa atakujących mężczyzn oddala się w kierunku ulicy Wojennej.
Policjant porosił kierowcę o zatrzymanie się i wybiegł z trolejbusu. Jednocześnie skontaktował się z dyżurnym informując o zdarzeniu. Funkcjonariusz najpierw sprawdził w jakim stanie znajdują się osoby pokrzywdzone, a później poszedł w stronę, w którą oddalili się napastnicy. Szedł za sprawcami,   a gdy kilka minut później na miejscu pojawili się wywiadowcy razem z nimi wkroczył do akcji. Policjanci zatrzymali pięciu młodych mieszkańców Lublina.  W chwili zatrzymania jeden z nich zachowywał się bardo agresywnie mężczyzna kopnął jednego z funkcjonariuszy, a drugiego uderzył w twarz.  
Zatrzymani to mieszkańcy Lublina w wieku od 18 do 27 lat, wszyscy byli pijani, mieli od 1 do powyżej 2 promili alkoholu, dwaj z nich nie byli w stanie poddać się badaniu.
Jak wynika z relacji trzech pokrzywdzonych mężczyzn zostali oni zaatakowani bez powodu. Byli zaskoczeni i nie byli w stanie się bronić.
R.L.R.
  • załącznik
Powrót na górę strony