Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował kobietę, odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Lubelscy wywiadowcy zatrzymali sprawcę rozboju, który zaatakował pracownicę jednego ze sklepów. Napastnik obezwładnił kobietę i zażądał wydania pieniędzy. Mężczyzna miał przy sobie nóż, którym groził 61 latce. Wołanie pokrzywdzonej usłyszała pracująca w sąsiednim lokalu kobieta, która wraz z klientem pospieszyła z pomocą. Spłoszony napastnik uciekł niczego nie zabierając. W pogoń za nim ruszył właściciel sąsiedniego sklepu, który przez telefon informował dyżurnego policji o kierunku ucieczki sprawcy. Kilka minut później napastnik został zatrzymany.

Lubelscy wywiadowcy zatrzymali sprawcę rozboju, który zaatakował pracownicę jednego ze sklepów. Napastnik obezwładnił kobietę i zażądał wydania pieniędzy. Mężczyzna miał przy sobie nóż, którym groził 61 latce. Wołanie pokrzywdzonej usłyszała pracująca w sąsiednim lokalu kobieta, która wraz z klientem pospieszyła z pomocą. Spłoszony napastnik uciekł niczego nie zabierając. W pogoń za nim ruszył właściciel sąsiedniego sklepu, który przez telefon informował dyżurnego policji o kierunku ucieczki sprawcy. Kilka minut później napastnik został zatrzymany.
 
Do zdarzenia doszło w minioną środę w dzielnicy Kośminek w Lublinie. Około godz. 17: 00 do jednego ze sklepów wszedł nieznajomy mężczyzna. Miał mocno nasuniętą czapkę, która prawie zakrywała mu oczy, dodatkowo twarz maskował szalik. W pewnym momencie klient podszedł do właścicielki lokalu i chwycił ją za gardło.   Kobieta zaczęła się bronić i szarpać z napastnikiem. Mężczyzna trzymał w ręce nóż, krzyczał by wydała pieniądze. 61-latka wołała o pomoc, jej krzyki usłyszała pracownica sąsiedniego lokalu. Wraz z klientem wbiegli do sklepu by pomóc napadniętej. To spłoszyło napastnika. Kiedy oddalał się z miejsca zdarzenia ruszył za nim pracownik sąsiedniego sklepu. Mężczyzna skontaktował się z policją i na bieżąco informował dyżurnego o kierunku ucieczki sprawcy.
Policyjni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę przy ul. Skośnej. Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Lublina. W chwili zatrzymania był pijany, miał ponad 1, 6 promila alkoholu.  32-latek trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić mu może do 15 lat pozbawienia wolności.
 
R.L.R.
Powrót na górę strony