Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził, bił, kradł, a na koniec przepraszał.

Za rozboje odpowiadać będzie 21 letni mieszkaniec Lublina. Jak ustalili policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP młody mężczyzna w ciągu jednego tygodnia zdołał popełnić 9 przestępstw. Jego ofiarami zazwyczaj były osoby nieletnie. Groził im, doprowadzał do stanu bezbronności i zabierał głównie telefony komórkowe. Na koniec za wszystko przepraszał i uciekał. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych oszacowana została na kwotę blisko 6 tys. zł. Wczoraj wobec podejrzanego zastosowany został tymczasowy areszt. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Za rozboje odpowiadać będzie 21 letni mieszkaniec Lublina. Jak ustalili policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP młody mężczyzna w ciągu jednego tygodnia zdołał popełnić 9 przestępstw. Jego ofiarami zazwyczaj były osoby nieletnie. Groził im, doprowadzał do stanu bezbronności i zabierał głównie telefony komórkowe. Na koniec za wszystko przepraszał i uciekał.   Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych oszacowana została na kwotę blisko 6 tys. zł. Wczoraj wobec podejrzanego zastosowany został tymczasowy areszt. Grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
 
Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie zatrzymali pod koniec tygodnia, w jednym z mieszkań przy ul. Cyruliczej 21-letniego mężczyznę. Jak wynikało z ustaleń kryminalnych młody Lublinianin ma na swoim koncie szereg przestępstw. W przeciągu jednego tygodnia, czyli od 12 do 19 grudnia bieżącego roku zdołał popełnić 9 rozbojów. Do przestępstw tych doszło m.in. przy ulicach: Wodopojnej, Elektrycznej, Tumidajskiego, Zuchów, Kameralnej i Długiej. Ofiarami 21-latka w większości przypadków byli nieletni, zazwyczaj 13, 14 bądź 15 latkowie. Zaczepiał młodych chłopców, którzy bądź rozmawiali przez telefon, bądź trzymali telefony w rękach. Później żądał ich wydania, groził, używał siły, a na koniec ….. przepraszał, że zabiera ich mienie. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych szacowana jest na blisko 6 tys. zł. Policjanci odzyskali dwa skradzione plecaki, portfel i łyżwy, które zabrał 15 latkowi. 
21-latek usłyszał 9 zarzutów. Decyzją sądu został wczoraj tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Podejrzany w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Był notowany, jako nieletni sprawca czynów karalnych właśnie za rozboje. Teraz grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
R.L.R
  • załącznik
Powrót na górę strony