Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za czynną napaść/Film/

7 osób zatrzymali lubelscy policjanci do czynnej napaści na patrol policji. Zatrzymani to mieszkańcy Lublina w wieku od 18- 44 lat , wśród nich jest młoda kobieta. Jeszcze wczoraj 6 osób usłyszało zarzuty . Wobec trzech podejrzanych Agnieszki P. lat 25, Marcina G. lat 24 oraz Kamila P lat 24 sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Pozostali trzej podejrzani dzisiaj rano będą doprowadzeni do sądu. Do zarzutów nie przyznaje się jedynie 44 letni Sławomir S. w przeszłości wielokrotnie karany, kilkanaście lat spędził odbywając wyroki pozbawienia wolności . On za czynną napaść odpowiadał będzie w warunkach tzw. „ recydywy”.

 
7 osób zatrzymali lubelscy policjanci do czynnej napaści na patrol policji. Zatrzymani to mieszkańcy Lublina w wieku od 18- 44 lat , wśród nich jest młoda kobieta. Jeszcze wczoraj 6 osób usłyszało zarzuty . Wobec trzech podejrzanych Agnieszki P. lat 25, Marcina G. lat 24 oraz Kamila P lat 24 sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy. Pozostali trzej podejrzani dzisiaj rano  będą doprowadzeni do sądu. Do zarzutów nie przyznaje się jedynie 44 letni Sławomir S. w przeszłości wielokrotnie karany, kilkanaście lat spędził odbywając wyroki pozbawienia wolności . On za czynną napaść odpowiadał będzie w warunkach tzw. „ recydywy”.
                                                                                     Zobacz Film
Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 20: 00. Policjanci zostali wezwani na ulicę Turystyczną w Lublinie . Według zgłoszenia, które odebrał dyżurny Policji wynikało, że kilku mężczyzn spożywa w podwórku alkohol. Zachowywali się bardzo głośno, zakłócali porządek, zaczepiali mieszkańców. Na miejsce wysłany został będący w dyspozycji dyżurnego policji patrol z VIII Komisariatu. Policjanci zauważyli kilka osób siedzących na murku i pijących alkohol. Gdy mundurowi rozpoczęli legitymowanie pod ich adresem początkowo zaczęły się słowne zaczepki. Gdy mundurowi wraz z jednym z legitymowanych mężczyzn podeszli pod radiowóz reszta jego kompanów ruszyła na nich z atakiem. Doszło brutalnej napaści. Bandyci bili i kopali policjantów, zbiegli przed przyjazdem dodatkowych patroli. Funkcjonariusze zostali zabrania do szpitala. Bo badaniach oboje zostali zwolnieni do domów.
Jeszcze tego samego dnia wieczorem zatrzymany został jeden z podejrzewanych o udział w napaści mężczyzna. Do kolejnych zatrzymań doszło w poniedziałek rano i we wtorek. Zatrzymani to mieszkańcy Lublina w wieku od 18 do 44 lat.
Wczoraj sześć z  zatrzymanych osób doprowadzono  do prokuratury. Podejrzani użyli wobec funkcjonariuszy przemocy polegającej na odpychaniu, biciu, kopaniu po całym ciele. Używali przemocy, chcąc zmusić funkcjonariuszy do odstąpienia od legitymowania . Dopuścili się również słownego znieważenia mundurowych.
Część z nich to osoby z kryminalną przeszłością. Jeden ze sprawców 44 letni Sławomir S. wiele lat życia spędził w zakładzie karnym, m.in. za pobicia i rozboje. To właśnie on , jako jedyny nie przyznaje się do winy. 44-latek odpowiadał za czynna napaść w warunkach recydywy. 
Wczoraj sąd wobec trzech  podejrzanych zastosował tymczasowy areszt. Pozostali będą doprowadzeni do sądu dzisiaj.
R.L.R.
  • załącznik
Powrót na górę strony