Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie chciał iść do więzienia, więc … ukradł ciągnik.

Policjanci z komisariatu w Bychawie wspólnie z funkcjonariuszami z KMP w Lublinie zatrzymali 20 - letniego mieszkańca gminy Niedrzwica Duża. Mężczyzna dopuścił się kradzieży ciągnika rolniczego o wartości 15 tys. złotych i ukrył go w lesie na terenie powiatu kraśnickiego. Od właściciela za pomocą SMS-ów domagał się 350 złotych za wskazanie miejsca jego ukrycia. Policjanci namierzyli sprawcę i odnaleźli skradziony ciągnik. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna był poszukiwany za włamania. Teraz dodatkowo odpowie za kradzież ciągnika, żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy oraz groźby karalne. Za te przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Bychawie wspólnie z funkcjonariuszami z KMP w Lublinie zatrzymali 20 - letniego mieszkańca gminy Niedrzwica Duża. Mężczyzna dopuścił się kradzieży ciągnika rolniczego o wartości 15 tys. złotych i ukrył go w lesie na terenie powiatu kraśnickiego. Od właściciela za pomocą SMS-ów domagał się 350 złotych za wskazanie miejsca jego ukrycia. Policjanci namierzyli sprawcę i odnaleźli skradziony ciągnik. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna był poszukiwany za włamania. Teraz dodatkowo odpowie za kradzież ciągnika, żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy oraz groźby karalne. Za te przestępstwa grozi mu do 8 lat więzienia.
                Do zdarzenia doszło w czwartek w nocy miejscowości Kiełczewice Dolne Kolonia w gminie Strzyżewice. Z niezamkniętej stodoły skradziony został ciągnik rolniczy marki Ursus. Właściciel od razu powiadomił policję. Wartość skradzionego mienia wycenił na kwotę 15 tys. złotych.
                Kolejnej nocy właściciel zaczął otrzymywać SMS-y z groźbami. Wysyłane były z nieznanego numeru. Nadawca domagał się 350 złotych za wskazanie miejsca ukrycia ciągnika. Z przekazanych wiadomości wynikało, że jeżeli nie zapłaci żądanych pieniędzy to spotka go coś gorszego niż kradzież. W wysyłanych SMS-ach znajdowały się również wskazówki, co do miejsca ukrycia maszyny.
Zajmujący się sprawą policjanci z komisariatu Policji, szybko ustalili miejsce ukrycia ciągnika. Okazało się, że stoi on schowany w zaroślach przy lesie w powiecie kraśnickim. Podczas prowadzonych rozpytań wpadli również na trop złodzieja. Okazał się nim 20 – letni mieszkaniec gminy Niedrzwica Duża. Jak ustalili policjanci mężczyzna był już w przeszłości karany za włamania. Aktualnie był poszukiwany do odbycia kary ponad 13 miesięcy pozbawienia wolności.  
20 – latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty. Jak wyjaśnił potrzebował pieniędzy, aby zapłacić grzywnę i nie pójść do więzienia za wcześniejsze przestępstwo. Teraz dodatkowo odpowie za kradzież ciągnika, żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy oraz groźby karalne. Dziś trafił za kratki. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
 
KG
  • załącznik
Powrót na górę strony