Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin: Wracając po służbie do domu rozpoznał i pomógł w zatrzymaniu sprawców rozboju z użyciem noża.

Za rozbój z użyciem noża odpowie troje mieszkańców Lublina w wieku 45-51 lat. Sprawcy na terenie miasteczka akademickiego zaatakowali mężczyznę, z którym wcześniej spożywali alkohol. Grożąc nożem zabrali telefon komórkowy oraz pieniądze. Zostali zatrzymali po zdarzeniu dzięki czujności naczelnika ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, który idąc ulicą rozpoznał sprawców. Wczoraj wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na terenie miasteczka akademickiego. Troje mieszkańców Lublina spożywało alkohol. W pewnym momencie podjęli rozmowę z nieznanym im dotąd mężczyzną. Wspólnie wypili piwo, następnie jeden z mężczyzn wyjął nóż i grożąc jego użyciem zażądał od nieznajomego pieniędzy. Sprawcy zabrali mu 100 złotych i telefon komórkowy.

Powiadomiony o zdarzeniu oficer dyżurny przekazał informacje do wszystkich patroli. Informacje o sprawcach wraz z rysopisem usłyszał także Naczelnik Ruchu Drogowego KWP w Lublinie kom. Robert Koźlak, który po zakończeniu służby zdawał klucze w pomieszczeniu dyżurnego IV komisariatu. Po kilkunastu minutach idąc ulicą minął dwóch mężczyzn i kobietę, którzy wyglądem przypominali osoby, które miały dokonać rozboju. Czujny naczelnik zadzwonił do dyżurnego z informacją o tych osobach i ruszył za sprawcami. Do czasu przybycia policyjnych wywiadowców szedł za nimi informują przez telefon gdzie się znajduje. Sprawcy na ulicy Głębokiej idąc chodnikiem doszli do nieoznakowanego radiowozu, który już na nich czekał.

Policjanci zatrzymali sprawców, odzyskując skradzione rzeczy. Policjanci zabezpieczyli także nóż, którym posługiwali się sprawcy. Zatrzymani to dwaj mężczyźni w wieku 50 i 51 lat oraz ich 45 letnia znajoma. Wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury oraz sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi im do 15 lat więzienia.

 

AF.

 

Powrót na górę strony